Moment Photo Case – fotoobudowa do iPhone’a 7

8 Lut 2017

Moment Photo Case

Właściwości fotograficzne smartfonów stale się poprawiają, a najlepszym dowodem próbka możliwości sensorów Sony, które zaprezentowało ostatnio wariant potrafiący rejestrować jakość 1080p w 1000 fps! Gorzej jest z optyką, bo na nią w coraz smuklejszych obudowach nie ma po prostu miejsca. Może rewolucyjne metasoczewki coś zmienią, ale zanim to nastąpi trzeba korzystać z klasycznych rozwiązań. Kiedyś na blogu pisałem o przystawce Moment, która poprawiała jakość obrazu w iPhonie przez dodatkową optykę na aparacie. Teraz firma powraca z ulepszoną generacją gadżetu.

Producent działa w tym segmencie od kilku lat i teraz proponuje konstrukcje dla najnowszej serii smartfonów Apple. iPhone’y 7 mają skorzystać z ulepszonych nakładek obiektywowych, które dostarczone zostaną w wygodnej obudowie na telefon. Zaprojektowano banki energii i fotoobudowy, które mają dodać trochę opcji znanych z aparatów DSLR do typowego smartfona. Dodatkowe 2500-3000 mAh to zawsze ekstra energia dla amatorów częstego focenia, a przystawki te są dostosowane do obu rodzajów najnowszego iPhone – także w odmianie Plus.

Moment Photo Case

Obudowy Moment zaoferują też wygodniejszy przycisk migawki, który znajdzie się na boku akcesorium, a także pasek, który ułatwi przenoszenie „aparatu” na szyi (gotowego do jak najszybszej pracy). Takich elementów w smartfonach brakuje, ale na szczęście można je dodać przy okazji różnych modułów pasujących do kształtów telefonu. Zadbano również o różne style obudowy, by zaproponować klientom jakiś wybór. Dużo ważniejsza jest jednak aplikacja dedykowana gadżetom Moment. Umożliwi wykorzystanie migawki, dostosowanie ustawień i zabawę parametrami aparatu.

Przykładowo – przycisk migawki może reagować na połowiczny docisk, co zatrzyma ostrzenie. Warto jeszcze przyjrzeć się optyce. Obiektywiki można dobrać. Szerokokątne soczewki mają większą aperturę, no i pasują również do podwójnego aparatu iPhone’a 7 Plus. Poprawiono również przejrzystość. W kampanii na Kickstarterze można wybrać różne zestawy, które startują od 20$ (za Photo Case). Pełen zestaw (Deluxe Kit) wyceniono na 349$. Każdy może skompletować własny zbiór Moment, by móc dysponować potrzebnymi akcesoriami.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *