MMT E-Strap – zwykły zegarek w wersji smart

8 Lut 2017

Zwykły zegarek można przemienić w ten bardziej inteligentny poprzez specjalne przystawki. Odkąd rozwija się segment smart zegarków, pojawiają się również alternatywne metody dla klasycznych odmian, by nie pozostawały w tyle. Nie ma tego na rynku zbyt wiele, więc każda propozycja wydaje się ciekawa, zwłaszcza, że dostać taki bajer bardzo ciężko. Swój moduł do tradycyjnego zegarka przygotowało szwajcarskie MMT. Firma oferuje tzw. E-Strap, czyli element dodający zegarkom nowe właściwości.

MMT E-Strap

MMT E-Strap to gadżet dla tych klientów, którzy wolą dalej korzystać ze swojego normalnego zegarka, ale potrzebują dodać mu kilka opcji ze smartwatcha. Manufacture Modules Technologies posiada już hybrydowe zegarki, które przygotowano we współpracy z innym producentem. Tym razem zaprojektowano klamrę niezależnie, przenosząc czujniki do paska. Konstrukcja już sprawdzona, posiadająca kilku rywali, ale dzięki temu pewna. Element jest niczym innym jak zewnętrznie dostarczanym zestawem smart funkcji, które coraz częściej wbudowywane są w kopertę.

E-Strap powinien pasować do każdego zegarka i można go personalizować poprzez dobór paska. Przypomnę, że hybrydowe zegarki są obecnie najchętniej kupowanymi odmianami. Wszystko z uwagi na zachowanie klasycznego designu oraz poszerzenia opcji, czyli parowania zegarka ze smartfonem. W e-pasku zmieszczono wibracyjne powiadomienia i sensory fitness (podstawowe: krokomierz, licznik kalorii i dystansu oraz alerty o zbyt długiej nieaktywności). Z telefonu dotrą notyfikacje i choć nie wyświetlą powiadomień to poczujemy na ręce, że trafiły do naszego smartfona.

W klamrze jest też automatyczny detektor snu, czyli monitoring wypoczynku, więc jeśli śpicie z zegarkiem na nadgarstku (niektórzy śpią) to przy okazji przeanalizujecie i te dane. Aplikację przygotowano na dwie najpopularniejsze platformy – iOS oraz Androida. Odczyty z ręki trafią do smartfona, gdzie przeanalizujemy statystyki i rozplanujemy trening. Panel jak w klasycznej apce fitness. MMT oferuje też inteligentne alarmy oraz rodzaj trenera, który bazuje na odczytach ruchu. Te można pomieścić bezpośrednio w module przez 30 dni, natomiast bateryjka wystarczy na tydzień funkcjonowania na jednym ładowaniu. Cena: 199-249$

źródło: MMT

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *