MACROPACK – smart pojemnik na jedzenie

31 Lip 2017

Macropack

Pilnowanie diety to trudne zadanie, ale zliczanie kalorii ułatwiają kalkulatory (także te  w aplikacjach) oraz różne smart wagi. Logowanie informacji na temat posiłków można już wprowadzać również przez mobilne mierniki, łączące siły z platformami fitness. Najlepsza jest integracja z agregatami zdrowia i aktywności, dzięki którym można korelować dane z innymi odczytami, np. tymi z aktywności. W tej sekcji pojawiać się będzie coraz więcej ciekawych propozycji. MACROPACK to połączenie pojemniczka na żywność ze smart wagą.

Rozwiązanie to ma być kierowane do klientów, którzy potrzebują śledzić konsumowane składniki odżywcze oraz przyjmowane kalorie. Te ubywające można przeliczać przy użyciu trackerów fitness, ale dla precyzji analizy przyda się też ich dodawanie. Gadżet MACROPACK ma pomagać w śledzeniu diety. Zarówno sportowcom, jak i cierpiącym na różne schorzenia. To rozwiązanie dla pilnujących formy, ale i wszystkich potrzebujących konkretnych danych w wygodnej formie. Ta wydaje się komfortowa, ponieważ łączy wagę z uporządkowanymi pojemniczkami na posiłki i poszczególne składniki.

Macropack

Taki system ma ułatwić prowadzenie zapisów na temat przyjmowanych kalorii i składników odżywczych. Prawdopodobnie pojawi się tu też aplikacja mobilna na smartfon. Miałaby pomagać w tworzeniu „makr”, zapisów w czasie, prowadzeniu statystyk i różnych kalkulacji. Całość przypomina inteligentny lunchbox, czyli równie mobilny wariant co tradycyjne pudełko śniadaniowe. Z takim pojemnikiem nie rozstają się użytkownicy siłowni, którzy starają się utrzymywać zalecane dawki konkretnych składników (bardzo często w wyznaczonych porach dnia, czyli z potrzebą noszenia kompletu ze sobą). MACROPACK można dostosować do konkretnych programów i diet, łącznie z precyzowaniem składników odżywczych.

Projekt ten wciąż widnieje jako prototypowy, a jego realizacja jest zależna od wyników zbiórki na portalu Indiegogo, gdzie autorzy szukają wsparcia finansowego. Najnowsze dane wskazują, że wymagany próg już osiągnięto, więc zestaw powinien pojawić się na rynku w okolicy kwietnia 2018.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *