Joy-Con z NES Classic

8 Mar 2017

Wczoraj informowałem, że kontrolery Joy-Con będzie można sparować z innymi platformami i wykorzystać jako pady, a dziś do listy dołącza NES Classic, czyli retro konsolka Nintendo. Wspólny producent sugeruje, że taka kompatybilność byłaby sensowna, ale nie otrzymamy jej jednak oficjalnie. System będzie potrzebował Retro Receivera od 8Bitdo, aby móc skomunikować się z konsolą. NES w odświeżonej edycji posiada wyłącznie przewodowe pady.

Joy-Con Retro Receiver 8Bitdo

NES Classic sprzedaje się w naprawdę rekordowej liczbie sztuk, więc producenci akcesoriów chętnie przygotowują swoje rozwiązania. Retro Receiver to specjalna wtyczka do portu padów, dzięki której uzyskujemy połączenie Bluetooth, a Joy-Cony od Switcha oczywiście z tego protokołu korzystają. Dalsza praca to już proste przystosowanie padzików od Nintendo, dające komfort zabawy z niewielkim, ale ciekawie przygotowanym „skrzydełku” od mobilnej części Swticha.

W gry na NES będzie też można pograć padem w wersji Pro, czyli tym wygodniejszym i większym. Retro Receiver od 8Bitdo kosztuje ok. 17 dolców, więc modyfikacja nie jest droga i jeśli posiadamy obie nowe konsole to warto się w taki modulik zaopatrzyć. Producent sprzedaje go już od grudnia, a teraz wydał specjalną aktualizację firmware’u, która jeszcze zwiększy jego możliwości.

źródło: 8Bitdo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *