Hover Camera Passport – mobilny dronik z kamerką

18 Kwi 2017

Hover Camera Passport

Era osobistych mini dronów nadchodzi wielkimi krokami. Do niedawna selfie-drony były tylko prototypowym marzeniem, ale okazuje się, że podążające za właścicielem kompaktowe wersje copterków stają się powoli rzeczywistością. Jeden taki można już nawet kupić w oficjalnym sklepie Apple. To Hover Camera Passport (już prezentowany na moim blogu w zeszłym roku). Gadżet wyszedł z fazy koncepcyjnej już kilka miesięcy temu, ale dopiero od kilku dni jest oferowany w sklepie giganta z Cupertino. To oznacza, że został zauważony i jest chętnie promowany przez Apple.

Firma Zero Zero Robotics wyszła na przeciw najnowszym oczekiwaniom, udostępniając nagrywanie filmów z lotu ptaka bez konieczności sterowania dronem. Funkcje Follow Me oraz namierzanie użytkowników to główne zalety takiego sprzętu. Wystarczy wyjąć urządzenie z plecaka (a nawet większej kieszeni), rozłożyć i puścić w powietrzu. Resztą zajmie się już oprogramowanie latającej kamerki ze śmigiełkami. Premiera w Apple Store była też okazją do podrasowania funkcji. Producent poprawił interfejs, automatykę edycji materiałów i kilka innych opcji.

Hover Camera Passport

Idea Hover Camera Passport jest chyba dla wszystkich zrozumiała. Dronik ten ma zastąpić operatora w wielu sytuacjach. Selfie możemy wykonać samemu, ale z ograniczonej odległości (wyciągniętej ręki). Hover wzbija się wyżej, a i z normalnej perspektywy będzie potrafił rozszerzyć kąt widzenia. Smart technologie zautomatyzują pstrykanie lub rejestrację filmików. Poprawią też perspektywę, uatrakcyjniając kadry. System nagrywania jest wsparty rozwiązaniami Sztucznej Inteligencji, więc śledzenie obiektu jest usprawniony konkretnymi algorytmami.

Edycja w sklepie Apple jest dodatkowo rozszerzona dodatkami (pokrowcem, adapterem i awaryjnymi bateriami). Te ostatnie mają znaczenie, ponieważ Hover dosyć szybko się wyczerpuje (do niestety ogólny problem wszystkich dronów).

 

źródło: Hover

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *