Gramohorn II – osobliwe głośniki dla smartfonów serii HTC One

8 Lis 2013

Głośniczki w smartfonie HTC One są umieszczone dosyć dziwnie. Jednak jeśli ustawimy telefon horyzontalnie, to zaczyna mieć to sens. Stereo płynie z frontowej lewej i prawej części obudowy. Taki układ wykorzystano do stworzenia systemu dźwiękowego Gramohorn II – oryginalnej budowy głośników w kształcie dużych trąb. Współczesna stylistyka dla urządzeń audio staje się ciekawą formą artystyczną. Głośniki to po prostu dwa nagłośniające wzmacniacze fal dźwiękowych płynących wprost ze smartfona HTC.

Wraz z kampanią HTC „Here’s To creativity” powstało kilka ciekawych projektów. Jednym z nich był mono głośnik Gramohorn młodego artysty z UK – Justina Woltera. Była to edycja dla flagowego telefonu tajwańskiego producenta, ale oryginalnie zaprojektowania wcześniej dla iPhone’a. Gramohorn II to powiększony i podwójny głośnik wydrukowany w drukarce 3D dla stereofonicznego HTC One. Jak widać na załączonych obrazkach, jest po prostu stacją dokującą, idealnie dopasowaną do konstrukcji głośników w smartfonie.

Dzięki projektowi możliwe jest słuchanie muzyki z systemu BoomSound z modelu One aż o 50% głośniej niż normalnie. Daje to również trochę lepsze odczucia bassowe. Głośniczki mogą być pomalowane na dowolny kolor, jaki życzy sobie klient. Zainteresowani i przekonani do zakupu? Pora na przedstawienie ceny – 999 funtów! Dla osób z naprawdę zasobnym portfelem przygotowano także edycję ze stali nierdzewnej w limitowanej edycji za 4999 funtów!!  Gramohorn II są kompatybilne także z modelami HTC One Mini oraz One Max.

źródło: gramohorn.com via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *