Essential 360 Camera – sferyczna przystawka

31 Maj 2017

Nowy flagowiec Essential Phone wyposażono w system łatwego mocowania dodatkowych modułów. Takie przystawki pojawiają się dla popularnych smartfonów bardzo często, ale każdy producent musi opracowywać własny uchwyt. Essential Andy’ego Rubina proponuje ułatwienie, by tego typu akcesoria doczepiane były według jakiegoś standardu. Przydałby się taki dla wszystkich marek, wtedy liczba modułów szybko by podskoczyła. Pierwszym elementem dla Essential Phone będzie sferyczna kamerka.

Essential Phone

Dodatkowy aparat ma format podwójnego obiektywu, z którego powstaje jeden, 360-stopnioy materiał. Forma już dobrze znana, a jedyną różnicą jest sposób mocowania. Kamerkę podłączymy magnetycznie u góry smartfona, dając użytkownikowi pewność połączenia. To oczywiście leciutki dodatek, ważący 35 gramów. Rozszerzy właściwości fotograficzne smartfona o ekstra opcje. Przedni aparacik flagowca Essential ma niezłe parametry, zwłaszcza dla selfie-maniaków. Dzisiaj jednak prężnie rozwijają się kamerki 360 (również w wersji smartfonowej).

Smartfonowe przystawki do nagrywania sferycznego są zwykle ograniczone jakością zapisu kulistych panoram. Essential 360 Degree Camera nie idzie na takie kompromisy. Obiecuje sferyczne 4K w 30 klatkach na sekundę z dwóch obiektywów o 12 megapikselach. System wyposażono nawet w cztery mikrofoniki, by nagrywać adekwatnej jakości audio. Energia będzie pobierana ze smartfona przez wspomniane wyżej magnetyczne złącze, więc kamerka nie powinna się szybko rozładować. To kolejna zaleta względem zewnętrznych konkurentów, które mają własne akumulatorki. Ucierpi na tym bateria telefonu, ale wliczamy to w koszty.

Essential 360 Camera

Essential 360 Degree Camera to przystawka premium, jak sam flagowy smartfon. Andy Rubin dostosował możliwości do potrzeb rynku, a te wykazują, że zainteresowanie sferycznymi aparatami jest bardzo duże. Komplet będzie atrakcyjny,zwłaszcza na początku, gdy kamerka będzie kosztowała tylko 50$ (finalnie 199$). Na razie smartfon i aparat będą dostępny wyłącznie w USA, gdzie sprzęt zadebiutuje.

źródło: Essential

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *