Elephone Dual 360° – smartfonowa kamerka

3 Lut 2017

W segmencie mobilnych kamerek widzimy obecnie dwa trendy: rozwiązań do nagrywania akcji oraz nagrywania sferycznego. Ten drugi dział jest mocno w tyle, ale rozwija się nieźle. Serwisy internetowe dostosowują się do wyświetlania nowego formatu, a producenci wprowadzają kolejne generacje z lepszymi parametrami. Elephone jest obecny w tej sekcji, ale postanowiono zaproponować jeszcze jedną odmianę tego gadżetu – w formie przystawki do smartfona.

Elephone Dual 360

Dawałem już na blogu przykłady takich bajerów. Elephone Dual 360 została zaprojektowana do współpracy ze smartfonem, więc należy się spodziewać, że ma odpowiednio mniejsze gabaryty oraz mocowanie do telefonu. Chiński producent pochwalił się na razie tylko jednym obrazkiem przedstawiającym nowy gadżet, więc możemy bazować jedynie na projekcie wizualnym oraz krótkiej informacji dołączonej na kanałach społecznościowych firmy (gdzie przedstawiono sprzęcik).

Kamerka sferyczna ma potrafić wszystko to, czego oczekujemy od rozwiązań do nagrywania VR, ale w przystępniejszej cenie. Elephone Dual 360 wyposażono w dwa obiektywy w formie rybiego oka, co pozwoli na połączenie dwóch półsferycznych ujęć w całą sferę. Brakuje konkretnej specyfikacji na temat jakości. High-definition VR to mało konkretne info. Ja nauczyłem się już,że sferyczne kamerki potrzebują minimum 4K, a trzeba wziąć pod uwagę, że w tym przypadku mówimy o tańszej przystawce, więc ciężko liczyć na aż tak wysoką rozdzielczość. Wiadomo za to, że kamerka pstryka i nagrywa, a także streamuje treści. Ułatwi to bezpośrednie połączenie ze smartfonem.

Oczywiście nie zabraknie opcji szybkiego dzielenia się nagraniami i zdjęciami w 360 stopniach. Wszystko bezpośrednio z poziomu smartfona. Wizualnie kamerka przypomina Gear 360 od Samsunga, ale jest pewnie odpowiednio mniejsza. Nie wiadomo jeszcze czy mamy to do czynienia z bezprzewodowym połączeniem, czy poprzez port microUSB. Z tym związana jest też lista kompatybilności, którą pewnie poznamy za pewien czas. Nie ma też ani ceni ani daty premiery. Elephone stawia na mobilność, więc prawdopodobnie będzie niedrogo, ale też adekwatnie względem jakości. Na obrazku wygląda dobrze, ale to podrasowane rendery. Bezpośrednich konkurentów na rynku już kilku jest i cieszy fakt, że smartfonowe odpowiedniki też powstają.

źródło: Elephone

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *