Delta Gloves – rękawiczki z sensorami na siłownię

24 Mar 2017

Delta Gloves

Dzisiejsze gadżety do monitorowania treningu są naprawdę ciekawe, także jeśli chodzi o analizę ćwiczeń na siłowni. Smart zegarki, smartbandy, ubieralne czujniki, czy specjalne systemy do maszyn. Cały czas można jednak usprawnić odczyt ruchów o nowe elementy. Znalazłem na Indiegogo kolejny gadżet, który postara się dodać coś ekstra. Delta Gloves od PureCarbon to specjalne rękawiczki z sensorami, mapujące ruch i odczytujące sesje treningowe.

Ćwiczeń na siłowni można wykonać na mnóstwo sposobów. Rękawiczki skupią się raczej na tych podstawowych, ale najważniejszych (najczęściej stosowanych). Rozwiązanie ma śledzić, zliczać i zapisywać informacje na temat powtórzeń, tj. logować do bazy dane prosto z rąk. Taki system nie tylko ułatwi monitorowanie spersonalizowanego wysiłku, ale umożliwi też kontrolowanie i optymalizowanie go w czasie rzeczywistym.

Delta Gloves

Delta Gloves

Rękwiczki wyposażono w specjalną technologięSoftSense, która wykorzystuje czujniki nacisku (są „wszyste” w materiał wokół palców, natomiast modulik widoczny na dłoni to część zbierająca informacje i przesyłająca je do smartfona). Delta Gloves odczytują podnoszone i dźwigane ciężary. Wearable posiada też żyroskopy, akcelerometry i wsparcie sieci neuronowych. Pośród trybów jest opcja haptycznego informowania o wykonaniu założeń. Aplikacja na iOS lub Androida to z kolei dostęp do wskazówek od trenera, np. na temat naszej pozycji, formy oraz pomoc audio do motywacji i podążania za celami (przydadzą się wygodne słuchawki na Bluetooth).

Wszystkie sesje można potem prześledzić i sprawdzić wyniki. Koncentracja na siłowni lekko ogranicza wykorzystanie modelu Delta Gloves, ale z drugiej strony specjalizuje się w ofercie, trafiając do konkretnych klientów. Niszowe podejście to również szansa na odróżnienie się od konkurencji. Aby tak się jednak stało, projekt musi przejść fazę crowdfundingowej zbiórki. Jeśli się uda, rękawiczki mają kosztować niecałe 200 dolarów i trafić na rynek za kilka miesięcy. Zaproponowana cena to okolice wielu trackerów aktywności z czytnikami tętna i standardowymi odczytami (Gear Fit 2 potrafi zbadać wybrane ćwiczenia). Pamiętajmy jednak, że zegarkowe produkty można jeszcze wykorzystać na inne sposoby, natomiast rękawiczki już nie.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *