Coco Color Stylus – dziecięcy rysik do tabletu

27 Sty 2017

Coco Color Stylus

W styczniu odbywają się największe targi w Las Vegas, ale swoją imprezę mają też producenci zabawek. W Londynie na początku stycznia odbywa się też impreza Toy Fair, gdzie atrakcjami są nowe rozwiązania dla dzieciaków. W zeszłym roku zrobiłem z wydarzenia krótką relację, natomiast w tym wrzucę tylko kilka najciekawszych gadżetów. Na początek wybrałem rysik Coco Color, zaprojektowany przez ojca trójki dzieciaków, które zawaliły mieszkanie kolorowymi mazakami, kredkami i flamastrami.

Coco Color ma być stylusem przystosowanym do potrzeb dzieciaków. Co prawda gabarytami w tym nie przekonuje, ale może mniejsze rączki wcale nie muszą mieć problemów z utrzymaniem grubszego „piórka”. Przypomina mi się od razu gruby długopis na wiele wkładów, gdzie można zmieniać kolory tuszu (popularny w szkołach w latach dziewięćdziesiątych). Podobny, ale nowocześniejszy format ma Coco Color Stylus. Też na obudowie pozwoli wybrać barwy, ale oczywiście w adekwatnej do czasów wersji.

Coco Color Stylus

Nowoczesny rysik posiada przyciski do wybierania kolorów oraz rodzaju końcówki. W ten sposób maluchy szybciej dobiorą sobie narzędzia i zamiast wybierać ustawienia na ekranie (jak w większości rysików), rozwiązania będą miały dostępne na smartpenie. Autorzy przygotowali dedykowane aplikacje na platformy iOS oraz Androida, z którymi rysik jest połączony. Jest to zabawka możliwie uniwersalna, a więc pasująca do większości smartfonów i tabletów dostępnych na rynku. Te większe będą wygodniejsze. Szkoda jednak, że model ten nie jest precyzyjny, co widać po grubości tipa.

Aplikacje mobilne są jednak wystarczająco bogate w funkcje. Oferowane są kolorowanki, ale i puste arkusze do kreatywnej zabawy – malowania, rysowania, szkicowania i ogólnego bazgrania. Alternatywa dla kartki papieru i tysiąca kredek lub flamastrów, a że dzieci coraz częściej patrzą w ekrany to niech chociaż bawią się w starym stylu, a nie w gry. Coco Color ma kosztować 30-35 dolarów. Za tyle wyceniono inteligentny mazak z 768 kombinacjami kolorów i stylów rysowania. Na obudowie są do wyboru nie tylko barwy, ale i odcienie. Wszystko w wygodnej i intuicyjnej wersji.

źródło: Coco Color

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *