Brain+ relaksacyjne EEG

23 Sie 2017

Tak jak przewidywałem, na rynek zaczyna docierać coraz więcej tzw. neurowearables, czyli ubieralnych gadżetów wykorzystujących analizy pracy mózgu. Jest do tego dobry czas, ponieważ noszona elektronika się już przyjęła, została zaakceptowana, a klienci szukają nowych rozwiązań. Tymi nowikami mają być wynalazki analizujące umysł lub sprawiające, że przez stymulację można wpłynąć na pracę naszej głowy. Brain+ jest „opaską” do odczytu fal mózgowych, pozwalającą na trening relaksacyjny oraz skupienie.

Brain+

Tego typu gadżety powstają przeważnie do stymulacji, ale można je wykorzystać także do lepszej koncentracji. Ten konkretny celuje w ćwiczenie pamięci, rozluźnianie oraz poprawę koncentracji przez odpowiednie sesje. Do tego celu przygotowano specjalne oprogramowanie oraz tablet z Windows 10. Technologie elektroencefalografu, czyli metody do badania bioelektrycznej czynności mózgu. Elektrody w opasce pozwalają na zbieranie danych, natomiast aplikacja przetworzy je i zaprezentuje wyniki na ekranie.

Program oprócz wskazywania odczytów ma też odpowiednio je wykorzystać. Wbudowany przewodnik postara się na ich podstawie zasugerować sesje prowadzące do poprawy niekorzystnych rezultatów. Z jednej strony chodzi o lepsze samopoczucie, z drugiej też nasze zdrowie. Poprawna praca mózgu to zdrowszy tryb życia. EEG jest używane w medycynie do rehabilitacji, przez profesjonalnych sportowców, a także treningu astronautów. To tylko niektóre z przykładów. Teraz takie urządzenia trafiają do zwykłego klienta.

 Brain+ przygotowano z odpowiednią aplikacją. Umożliwia skupienie myśli, zabawy z mini grami, czy rozwiązywania zadań. Wszystko bazuje na ocenie wysiłku umysłowego i dążenie do poprawy wyników. Apka przypomina nieco funkcje sportowych trackerów. Możemy wyznaczać sobie cele, a przez regularny trening podnosić rezultaty. Według badań ma to pomóc w ogólnym działaniu, ale też unikaniu poważniejszych schorzeń mózgu (i demencji). Wearable można nabyć w przedsprzedaży na crowdfundingowej platformie Indiegogo. Realizacja planowana jest na grudzień (jeśli uda się zebrać kasę).

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *