BEAM Authentic

Poszczególne moduły elektroniki są coraz tańsze, więc producenci nie wahają się używać ich na nowe sposoby. Najlepszym przykładem są oczywiście kamerki w smartfonach (sporo modeli otrzymuje ich już po cztery – dwie na stronę). Start-upy z kolei eksperymentują z mniej typowymi projektami, przedstawiając swoje rozwiązania w crowdfundingu. BEAM Authentic to przykład takiego gadżetu – przypinki z ekranikiem do noszenia na sobie GIFów.

W dzisiejszym świecie animacje, naklejki, emotki i inne elmenty są w ciągłym użytku. Wszyscy użytkownicy internetu starają się mieć swój avatar lub etykietkę, która coś przekazuje. Mogą to być najświeższe fotki, ulubione lub sezonowe motywy, a także treści, z którymi się utożsamiamy. Można powiedzieć, że przejęły rolę przypinek, które kiedyś robiły to w ten sam sposób. Przypinaliśmy je na ubrania, plecaki, czy spodnie. Były modne. Teraz też niektórzy lubią je umieszczać (obok naszywek). BEAM Authentic to taka nowoczesna ich odmiana z kolorowym wyświetlaczem.

BEAM Authentic

Smart przypinka ma oczywiście o wiele więcej możliwości, choćby z powodu ekraniku. Możemy wgrać mnóstwo treści, czyli zmieniać tarczę jak w smartwatchu. W inteligentnych zegarkach to się przyjęło, więc może uda się w przypinkach? Zegarki mają swoje tarczki, więc zmieniają styl urządzenia. Przypinka z kolei ma zadanie pokazywać je innym, czyli być naszą „fasadą”. To jednak taki ozdobny element nazwany przez autorów „smart guzikiem”. Specjalna aplikacja ma pomagać wgrywać materiały na okrągły panel AMOLED w rozdzielczości 400 x 400. Pamięć pomieści ich nawet sto. Może pokazywać je w formie slajdów lub animacji. Możemy korzystać z gotowców w bazie lub tworzy tarczki samodzielnie. To co wyświetlimy zależy od nas samych. Mogą to być informacje na wydarzeniach, ostrzeżenia, jakiś inny przekaz lub po prostu chęć prezentacji swoich poglądów lub gustu/zainteresowań. Znajomi i przyjaciele mogą wymieniać się etykietkami bezpośrednio między przypinkami.

W środku jest jeszcze czujnik światła i akcelerometr, a urządzenie może być też użyte jako przycisku paniki, czyli SOS. Jego naciśnięcie poinformuje do czterech naszych znajomych o zagrożeniu (łącznie z aktualną lokalizacją). BEAM wyceniono na 99 dolarów.

źródło: BEAM