Beacon LED Yoga Mat – mata fitness z aplikacją

12 Sie 2014

Joga interesuje już mnóstwo osób. Wymaga odpowiedniego treningu ciała, ale i ducha. Wszystko musi ze sobą współpracować w odpowiednich pozycjach. Ma to kształtować także nasze wnętrze. Ostatnio modne stały się jednak ćwiczenia na macie wyłącznie na potrzeby utrzymywania formy i rozciągania ciała. Ćwiczenia bierne również potrzebne są dla organizmu i jeśli idziemy pobiegać, warto rozgrzać odpowiednio mięśnie w postaci kilkunastu skłonów i układów, które wygodnie zrobić na jakimś materacu. Jak zwykle w kwestiach fitness zaczynają dominować propozycje smartfonowej komunikacji. Ostatnio modne są naręczne gadżety do analizy aktywności, ale co chwila pojawiają się kolejne propozycje.

Najnowszą jest Beacon LED Yoga Mat, czyli inteligentna mata, dostarczająca odczytów na ekran podłączonego na USB PC, albo przesyłające treści na sparowany bezprzewodowo przez Bluetooth smartfon lub tablet. Dzięki macierzy czujników, dane są przesyłane w czasie rzeczywistym na ekran urządzenia, gdzie możemy podglądać prawidłowość pozycji i ewentualnie je korygować. To ważne, gdyż poprawność ich wykonywania jest niezbędna do prawidłowo odbywanych ćwiczeń. Otrzymujemy zatem rodzaj wirtualnego instruktora z dodatkiem trenera, nie potrzebując korzystać z usług tego prawdziwego. Mamy propozycję kursu jogi na indywidualne potrzeby we własnym domu.

Czujniki umieszczono w specyficznych miejscach, gdzie najczęściej umieszczamy ręce, nogi lub całe ciało. Wykrywa siłę nacisku poszczególnych punktów i w ten sposób potrafi odczytać położenie ćwiczącego. Będzie w stanie przekazywać nam wskazówki na temat poprawności wszelkich jogowych pozycji jakie znajdziemy w bazie. Fragmenty maty, które reagują na nasz kontakt są podświetlane LEDowymi diodami tak, abyśmy wiedzieli gdzie się położyć lub oprzeć. Wspólnie podpowiedzą jak rozłożyć położenie ciała, aby nie naciskać zbyt mocno lub zbyt słabo w konkretnych miejscach. Diodki będą świeciły na czerwono, gdy okaże się, że jednak robimy to źle.

Pozycje są też wyświetlane na ekranie, dzięki czemu nawet początkujący będą w stanie przyjąć konkretne i prawidłowe pozycje. Mata ma odpowiednią wielkość i została wykonana ze specjalnego, miękkiego tworzywa. Materacyk trzeba będzie oczywiście co jakiś czas podładować. Aplikacje mobilne będą też śledzić nasze postępy i przygotowywać archiwum odczytów w formie grafów – tak jak we współczesnych programach do ćwiczeń i treningów. Beacon LED Yoga Mat to projekt wspierany przez platformę Quirky, gdzie trwa kampania promująca produkt. Jeśli odpowiednio zainteresuje użytkowników, pojawi się w ostatecznej formie na rynku. Nie sprecyzowano jeszcze na jakie systemy mobilne trafiłaby aplikacja.

źródło: Quirky via ubergizmo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *