ZTE mamorino – smartwatch z VoLTE dla dziecka

4 Lut 2016

Nasz rynek omija sporo technologii, ale stosunkowo dużo gadżetów pojawia się regionalnie. Smartwatch mamorino również ominie nasze sklepy, a nawet światowe – pojawi się wyłącznie w Japonii. Po co o nim pisać? Po pierwsze, na blogu nie wrzucam wpisów wyłącznie o dostępnych u nas rozwiązaniach, po drugie, warto poznawać projekty, które mają potencjał do pokazania się globalnie. Firma ZTW wraz KDDI (japoński operator) przygotowały zegareczek dla najmłodszych, który posłuży im do kontaktu z rodzicami i poprawy bezpieczeństwa.

mamorino

Jest już wiele smart zegarków specjalnie dla dzieciaków. Przeważnie mają funkcje lokalizacyjne oraz możliwości połączenie się z opiekunami. Mamorino też zakwalifikujemy do tej grupy. Wewnątrz znajdzie się moduł GPS, co pozwoli na sprawdzanie położenia geograficznego i ewentualne uspokojenie nerwów. Obserwacja pozycji na mapce daje pewne poczucie spokoju, ale jeszcze większe da bezpośrednia rozmowa głosowa – najpopularniejszą drogą jest telefon. Malcom rzadko dajemy telefon, gdyż łatwo jest gubiony.

Smart zegarki z opcjami telefonicznymi to idealny wyrób dla dzieci. Jest dziś sporo takich urządzeń i pozwalają na kontaktowanie się przez 3G. Naręczny format nie pozwala też łatwo zagubić gadżetu. ZTE doszło do wniosku, że łączność w 3G nie jest wystarczająca. Najlepiej wykorzystać LTE (w końcu to Japonia! tam mają ten standard pewnie na obszarze wszystkich wysp). VoLTE to o wiele szybsze VoIP, ale działające na tej samej zasadzie – przesyłu głosu drogą internetową (tutaj przy pomocy nadajników komórkowych).

Ma to być oczywiście pierwszy na świecie smartwatch z VoLTE (pamiętajmy, że LG Watch Urbane 2 z LTE jeszcze nie zadebiutował, a napotkał nawet na pewne przeszkody w realizacji). Rodzice mają spokojnie łączyć się ze swoim dzieckiem przez szybkie połączenie LTE lub wysyłać tak wiadomości tekstowe. Smartwatch ma posiadać dotykowy ekranik i wyświetlać na nim treści. Wbudowano mu również obsługę głosową, by dzieci nie miały problemów z korzystania z elektroniki. Opiekunowie otrzymają też aplikację mobilną, by pilnować swoje pociechy. Informacja może raczej w formie ciekawostki. W powiązanych wrzuciłem trochę alternatyw.

źródło: ZTE via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *