Xiaomi Yunmao Good Light Mini 2 – smart waga za 13$

30 Mar 2017

Inteligentne wagi oferuje swoje nowe możliwości już od ładnych kilku lat. Za niektóre modele trzeba słono zapłacić. Otrzymujemy wtedy monitoring wielu informacji, które tworzą profil i pomagają śledzić trendy (wraz z treningiem możemy oceniać rezultaty). Smart wagi tanieją z generacji na generację, ale za 13 dolców (w przeliczeniu z juanów) ciężko byłoby znaleźć coś bogatego w odczyty. Xiaomi (a kto inny?!) zaprezentowało właśnie budżetową wagę Yunmao Good Light Mini 2.

Xiaomi Yunmao Good Light Mini 2 Smart Body Scale

Yunmao Good Light Mini 2 to kolejny produkt do smart domu i kolejny chińskiej marki do oferty w dziale inteligentnych rozwiązań do mieszkań. Wizualnie sprzęt wygląda jak zwykła waga, ale w swoim wnętrzu kryje sporo czujników. Oczywiście mowa o sensorach do pomiarów parametrów ciała. Oceniając cenę, założyłbym, że Xiaomi proponuje urządzenie jedynie z analizami BMI (Body Max Index) oraz połączeniem ze smartfonową aplikacją. Okazuje się, że za 13$ (to musi być jakaś crowdfundingowa wycena, bo aż się wierzyć nie chce, aby cena była finalna) otrzymujemy zdecydowanie więcej.

Na drogie modele konkurencji padł chyba blady strach. Azjatycki tygrys znów atakuje budżetową, ale nie gorszą odmianą swojego wyrobu. Xiaomi Yunmao Good Light Mini 2 oprócz BMI odczytuje też: wiek ciała, białko, wagę, skład ciała, czyli procent tkanki tłuszczowej (również organów wewnętrznych), procent tkanki kostnej, przemianę materii (basal metabolic rate) i zawartość wody w organizmie. Sporo! Przeprowadzane analizy wspierane są specjalnym chipem BIA, który impedancję bioelektryczną przeprowadza na wielu częstotliwościach. Pewnie stąd waga daje aż tyle wskaźników. Mają one być też precyzyjniejsze.

Xiaomi Yunmao Good Light Mini 2 Smart Body Scale

Połączmy to teraz z odczytami z bransoletek fitness, czyli zapisami danych z treningów, a otrzymamy całkiem fajne narzędzie do oceny naszej pracy. Informacje z Yunmao Good Light Mini 2 zsynchronizujemy z apką Xiaomi Mi, gdzie trafiają też inne dane, m.in. z opaski Mi Band. Przekaz możemy też znaleźć na LEDowym wyświetlaczu wagi. Xiaomi proponuje na razie tylko biały wariant, chyba najpopularniejszy do łazienkowych wnętrz.

źródło: Xiaomi

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (4)

        1. Waga brała udział w crowdfundingu. Może to miało wpływ na termin realizacji. Wygooglowałem też taki info: „product wil start shipping from May 11. The shipping will be done by the Shenzhen YunMai Technology Co., Ltd. who will also provide after-sales services” Może trzeba też szukać pod inną nazwą (znając Chińczyków).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *