Xiaomi smart Thermometer z aplikacją

3 Kwi 2017

Xiaomi aspiruje do marki, która chce być obecna w każdym segmencie elektroniki. Widać to w ich wydawniczej strategii. Mają sporo różnorakich produktów. Ich najnowszym gadżetem będzie smart termometr, który jest przy okazji już 73. wyrobem na crowdfundingowej platformie. Xiaomi Thermometer zakwalifikujemy do elementów smart domu, w tym wypadku w dziale health & wellness.  Sądzę, że model będzie posiadał tą samą bazę funkcji co inne inteligentnego termometry, ale zaatakuje o wiele niższą ceną.

Xiaomi smart termometr

Xiaomi smart Thermometer ma być odmianą do monitoring temperatury ciała (czyli rodzajem ubieralnej odmiany). „Pastylka” ma ok. 17 mm średnicy i smukły profil. Wykorzystuje czujniki ze stali nierdzewnej, a obrazki pokazują, że muszą być też bezpieczne w użytku. Gadżet promowany jest na bobasku, więc trzeba tak wnioskować. Urządzenie może analizować temperaturę w przedziale 32-42 stopnii Celsjusza z błędem pomiary 0.1 stopnia (między 35 a 39 stopniem – pozostałe rejony w 0.2). Raczej wystarczająco jak na domowy użytek.

Xiaomi zadbało o łączność Bluetooth, dzięki której termometr przekazuje dane do mobilnej aplikacji na smartfonie. Pozwalać ma to na ciągłe analizy i stałą kontrolę sytuacji. W razie niezbyt dobrych wyników, każda wyraźna zmiana będzie odnotowana i zaalarmuje powiadomieniem na smartfonie. Pewnie stąd zaprezentowano system na przykładzie małego dziecka. Ułatwi to monitorowanie zdrowia malucha. Sygnalizację można zaprogramować według własnych ustawień. W telefonie jest opcja ustalenia alarmu dla wybranych parametrów dolnego i górnego pułapu.

Termometr Xiaomi ma przy tym certyfikat szczelności IPX6, czyli odporności na zachlapania i krótki zamoczenia w wodzie. Do skóry przyczepia się go lepikiem, a samo „badanie” trwa ok. 2,5 sekundy. Xioami ma swoją platformę Mi do zbierania różnych odczytów i tam też trafią informacje z termometru (tutaj wędrują też dane z bransoletek fitness, czy smart wagi). No i na koniec cena. W crowdfundingu widnieje 99 juanów, czyli ok. 14 dolców. Finalny cennik nie powinien być dużo wyższy. Jeśli uda się osiągnąć próg zbiórki funduszy, a prawie zawsze Xiaomi się to udaje, to smart termometr trafi na rynek 18 maja (data dotyczy pewnie Azji).

źródło: Xiaomi

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *