Xiaomi Mi VR Play- jak Cardboard, ale lepszy

4 Sie 2016

Xiaomi Mi VR Play to adapter VR do smartfona, czyli Cardboard na Androida.

Jeśli jesteś producentem elektroniki to nie wypada posiadać oferty bez gogli VR. Xiaomi Mi VR Play to jeszcze nie docelowa odmiana topowych gogli, ale trzeba też oferowąć tańszą wersję do smartfonów.

Miały być niezależne gogle VR, a Xiaomi zaprezentowało „zwykły” adapter do smartfona. Wielu z nas oczekiwało jakiejś większej premiery chińskiego producenta (podobnie zresztą jak przed Google I/O kilkanaście tygodni temu), a otrzymaliśmy informację o budżetowej odmianie. Nie jest to jednak zła wiadomość. Jeśli dobrze się przyjrzeć produktowi to powstał niedrogi, ale usprawniony „Cardboard”. Cała idea gadżetu kopiuje odmiany Cardboarda od Google, tyle, że w jakby topowej wersji.

Xiaomi Mi VR Play

Xiaomi Mi VR Play (tudzież VR Toy) to model, który ma przekształcić smartfon w ekran do zabawy w świecie wirtualnej rzeczywistości. Schemat dobrze już znany i sprawdzony. Wybór takich adapterów jest obecnie bardzo duży, więc dosyć trudno zaproponować klientom coś oryginalnego. Xiaomi postawiło na design i nietpowe wzornictwo. Gogle wyglądają solidnie i mają mnóstwo odmian kolorystycznych i stlylistycznych. Fajnie rozwiązano łączenie z klapką, która przypomina suwak. Nie, on jest prawidzwym suwakiem! Wygląda fajnie, a i praktycznie. Szybko i pewnie zmieścimy telefon w obudowie (lepiej niż w standardzie rzepowym). Wygląda też na to, że klapki będą personalizowane, a może i wymienne? Dzięki temu każdy będzie mógł dostosować swój model wedle gustu. Pytanie tylko, czy stylistyka gogli, w które się chowamy i koncentrujemy na VR, ma takie znaczenie? Może chodzi o ciekawszy wygląd i zachęcanie do nieskrempowanego użytku w miejscach publicznych?

Wytrzymałość „zabawki” będzie większa od kartonu, z którego wykonywanych jest większość Cardboardów. Mi VR Play jest skonstruowany z lykry. Giętkich i miękkich materiałów. Dzięki temu kontakt z goglami będzie przyjemniejszy. Wyrób wytrzyma też o wiele dłuższy czas. Nazwa Play (lub Toy) została dobrana chyba celowo. Tak traktuje się adapterowe odmiany gogli VR w porównaniu do tych bardziej zaawansowanych, a Xiaomi ma w planach realizację także tych niezależnych. W ten sposób zaznaczono przy okazji, że to nie jest jeszcze docelowy, główny sprzęt VR od Xiaomi.

Xiaomi Mi VR Play

Klapka na suwak! Ekstra pomysł. Błyskawicznie zamkniemy smartfon w adapterze.

Gogle zmieszczą bardzo szeroką gamę smartfonów, więc są możliwie uniwersalne (kompatybilne ze smartfonami o przekątnej od 4.7 do 5.7 cala – szkoda, że nie uwzględniono Mi Maxa 6.44, ale wtedy gogle musiałyby być naprawdę ogromne). Mimo, że to raczej tańsza wersja gogli to wykonana solidnie. Ma odpowiednią optykę, a także software. Przygotowano aplikacje VR, w tym gry i materiały video. W sklepiku Google Play jest już tego całkiem sporo, ale kolejne treści to dobra informacja dla klientów. Jeszcze nie są znane daty premiery na rynkach, ale należy spodziewać się, że najpierw Mi VR zadbiutuje w Azji. Cena też nie jest znana, ale znając strategię Xiaomi, gogle będą raczej niedrogie, a już na pewno przystępne kosztowo.

Niedawno pisałem, że Google zapowiedziało program Daydream, czyli nowych norm w konstrukcjach gogli VR, a smartfony z Android 7.0 posiądą odpowiedni tryb do zabawy w VR, więc sądzę, że Xiaomi Mi VR Play są już przygotowane na kolejną generację.

źródło: Mi

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

  1. anonek czytający tematyczne boardy

    kupiłem już xiaomi kwaśne robaczki bo na karaczanie org pisali że to najlepszy telefon jak się odpowiednio sfleszuje i w sumie anonki miały rację a teraz jeszcze czekam na to i będę przeszczęśliwym człowiekiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *