Xiaomi Mi VR Play 2 – wygodniejsze gogle VR

13 Kwi 2017

xiaomi mi vr play 2

Pierwsze gogle w formie adaptera do smartfona od Xiaomi były zwykłe i tanie. Mi VR Play 2 dalej są tanie i w sumie zwykłe, ale stawiające bardziej na komfort. Pierwsze wrażenie jakie odnosi się po przyjrzeniu się gadżetowi chińskiego producenta jest podobieństwo z Daydream View od Google (nawet kolorystycznie). Xiaomi zaatakuje budżetowym modelem do oglądania treści w wirtualnej rzeczywistości, zwiększając wygodę użytkowania.

Nie będzie tu jednak żadnych rewolucji, bo tak naprawdę nie są one potrzebne. Stawianie na poprawę komfortu to dobra droga, ponieważ ma ona spore znaczenie. Xiaomi Mi VR Play 2 to następca Mi VR Play w o wiele lepszej jakości, choć dalej w bardzo niskiej cenie. Nie jest to jednak gadżet super jakości, a adekwatnej do cennika. Mimo wszystko, ułożenie na twarzy nie dokucza już tak jak w poprzednim wariancie. Wszystko zasługą miękkich materiałów. Wykorzystano tutaj podejście Google, które w zeszłym roku wprowadziło swojego następcę Cardboarda.

xiaomi mi vr play 2

Tym razem gogle Xiaomi pozwolą na dłuższą rozrywkę. Headset jest przy okazji lżejszy i bardziej „przewiewny” dla smartfona (żeby się nie grzał w trybie VR). Konkurencja w segmencie adapterów do telefonów pod wirtualną rzeczywistość robi się wyjątkowo ostra, więc cena może mieć spore znaczenie (o to nie tylko w Azji). Rywale mają jednak wsparcie swoich własnych platform i dodatkowych kontrolerów, więc nawet jeśli są droższe to ciekawsze. Gear VR i Daydream View to zatem opcje z innej półki. Nie zapominajmy jednak, że w ofercie jest też konkretniejszy model Mi VR z pilocikiem. Xiaomi w sumie też dba o content i oferuje własną bazę tytułów, ale czy równie atrakcyjną (w zasadzie wszystkie się dopiero rozwijają)? Producent rozdziela ofertę na dwa rodzaje gogli. Jak z kompatybilnością? Adapter jest uniwersalny i zmieści smartfony o przekątnych 4.7 do 5.7 cala. Utrzymanie na głowie ułatwi nylonowa, elastyczna opaska. Optyka ma 93-stopniowe kąty widzenia.

Mi VR Play 2 mają kosztować ok kilkunastu dolców i wejść do sprzedaży 19 kwietnia (tylko Chiny). To ewidentnie wyrób kierowany na rynek lokalny, ale z opcją wysyłki za granicę (co nie oznacza globalnej dostępności, a po prostu import).

źródło: Xiaomi

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *