Wirtualny koncert Yael Naim w goglach VR

5 Paź 2016

koncert-yael-naim

Byłem dzisiaj na koncercie Yael Naim. Wirtualnym koncercie trzeba zaznaczyć. Arkadia obchodzi swoje 12. urodziny i na holu głównym galerii handlowej przygotowała ciekawą atrakcję – mini salę koncertową, w której można doświadczyć wrażeń na odległość. Pokaz specjalny odbył się 5 października o 11:0o i zaraz potem stoisko mogą odwiedzać klienci sklepów i butików Arkadii. Punkt będzie otwarty do niedzieli, więc jeśli wybieracie się na zakupy to przy okazji możecie doświadczyć krótkiego koncertu w goglach VR.

Wirtualny koncert jest krótki, ale wystarczająco długi, by zrozumieć technologię przekazu multimediów drogą sferyczną. Występ Yael Naim prezentowany jest w samsungowych Gear VR oraz słuchawkach. Zestaw przeniesie nas na kameralną salę, gdzie wokalistka ze swoim zespołem zagra dwa utwory pośród publiczności (także i nas). Tylko my będziemy mogli jednak obejrzeć koncert z jej perspektywy. Dostępnych jest też kilka ujęć z innych miejsc.

koncert-yael-naim-4

Prezentacja ta to przy okazji pokaz nowych możliwości VR, które uatrakcyjniają promocje wydarzeń. W tym wypadku przenosimy się do  paryskiej sali Le Réservoir i choć nie jesteśmy tam fizycznie to możemy poczuć klimat imprezy. Obserwować wydarzenie możemy sferycznie, czyli w 360 stopniach. Musimy jednak przyzwyczaić nieco oczy, ponieważ dzisiejsze gogle nie są jeszcze w stanie dostarczyć idealnej jakości obrazu w tym formacie. Koncepcja ma jednak swój potencjał i łatwo wyobrazić sobie jej finalną wersję.

Chętni do udziału w mini koncercie muszą tylko pobrać apkę Arkadii na swój smartfon, zarezerwować godzinę pokazu i stawić się 10 minut przed „projekcją”. Wirtualny koncert Yael Naim to też jedno z pierwszych mobilnych kin VR, którego trasa zahaczyła już o inne kraje. Warto sprawdzić na własne oczy czym jest i co oferuje VR. Za niedługi czas stanie się standardem i z pewnością poprawi jeszcze jakość wrażeń.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *