Weloop Hey S3 – chiński Apple Watch?

27 Kwi 2017

WeLoop Hey S3

Niektórym nie podoba się design Apple Watcha, ale chińskim producentom raczej przypadł do gustu, ponieważ stylistyka ta jest chętnie stosowana przez azjatyckich rywali. Rywali to za dużo powiedziane, ponieważ praktycznie garstka tamtejszych firm jest w stanie w ogóle zbliżyć się do minmalnych osiągnięć giganta z Cupertino. Weloop Hey S3 to wyrób od Xiaomi, który wygląda jak klon Apple Watcha. Oczywiście tylko wizualnie, choć niektóre moduły zaoferują podobne możliwości. Nie aż tak bogate, ale chociaż te fitness.

Weloop Hey S3 to tracker aktywności o wyglądzie Apple Watcha. Kosztuje niecałe 80 dolarów, więc już sama cena zdradza, że nie będzie to jakiś efektowny smartwatch, a zegarek do celów raczej sportowych. Weloop to marka Xiaomi, więc teoretycznie to kolejny wyrób wearable spod tego brandu. Gadżet pojawi się wyłącznie w Chinach, gdzie nie będzie musiał aż tak walczyć o patenty dotyczące wzornictwa, które Apple chroniłoby na innych rynkach skutecznie. Pewnie dlatego nie jest przewidywana globalna premiera, a tylko lokalny obszar (w zupełności dla firmy wystarczający).

WeLoop Hey S3

Grafiki prezentują się efektownie, ale to pewnie wyłącznie efekt renderów. Głębiej nie jest już tak ciekawie. Zegarek ma tylko 1.28-calowy ekranik LCD o rozdzielczości 176 x 176, który w niczym nie zagroziłby wyświetlaczom Apple Watcha. Ma to jednak wystarczyć do prezentacji odczytów na temat pracy serca, pozycji GPS i danych z biegu (w środku standardowe czujniki ruchu, czyli krokomierz, licznik kalorii i dystansu). Niewielki wyświetlacz to gwarancja czasu pracy na jednym ładowaniu. o 30 dniach Apple mogłoby tylko pomarzyć, ale nie takim kosztem (mam na myśli funkcje). Innych niż sportowe funkcje nie ma lub są ograniczone do podstaw. Na szczeście Xiaomi udało się uodpornić obudowę na wodę (do 50 metrów).

Paski? Perforowane i też w stylu tych od Nike. Weloop Hey S3 bierze udział w crowdfundingu i jak tylko zbierze środki to dołączy do innych sportowych gadżetów chińskiego giganta, np. Amazfit Watcha, czy Amazfit Health Banda. Xiaomi ma już sporo ubieralnych urządzeń, ale wciąż brakuje jakiegoś topowego smartwatcha, np. działającego na systemie Android Wear.

źródło: WeLoop

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

  1. Xiaomi ma już sporo ubieralnych urządzeń, ale wciąż jakiegoś topowego smartwatcha, np. działającego na systemie Android Wear.

    ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *