Aktualizacja Fitbit Charge 2 z nowymi funkcjami

22 Gru 2016

Niedawno większą aktualizację otrzymał Gear Fit 2, a na odpowiedź konkurencyjnego Fitbit Charge 2 nie trzeba było długo czekać. Obie bransoletki są troszkę innymi smartbandami, ale grupa klientów mniej więcej ta sama. Najnowszy update software dla opaski od Fitbit to aż 11 nowych funkcji, które usprawnią działanie trackera aktywności i zwiększą jego możliwości. Raz, że poprawia błędy poprzedniego firmware’u, dwa, dodaje analiz. Aktywność z Fitbit Charge 2 ma być teraz o wiele lepsza.

Fitbit Charge 2

Fitbit Charge 2 oferowało sporo, ale było jeszcze miejsce na poprawki. Sporo tego miejsca, zwłaszcza na polu analiz odczytów i wsparcia wskazówkami w trakcie treningu. Nowa aktualizacja postara się poprawić działanie na kilku polach. Autopauza to jedna z opcji, która się tutaj pojawiła (podobne rzeczy dodał ostatnio Samsung do Gear Fita 2). Możemy wreszcie wstrzymać analizy i później je wznowić, aby nie zapisywać niepotrzebnych danych. Pomocne będą też podsumowania na ekraniku gadżetu, które wyświetlą się przez godzinę po skończonym treningu.

Użytkownicy Fitbit Charge 2 prosili też o wskaźnik baterii, który teraz pokaże zużycie energii bezpośrednio na panelu urządzonka. Nie trzeba już będzie angażować do tego ekranu smartfona. Wcześniej tracker alarmował nas jedynie w momencie kończenia się energii w bransoletce.

Fitbit Charge 2 update

Ekranik analizatora pokaże również wskaźniki stref wysiłku, czyli tętna w trakcie ruchu. Ułatwi to wreszcie kontrolowanie treningu i obserwację pracy serca w danym czasie. Panel musi przecież wskazywać graniczne momenty, do których należy się stosować w optymalizacji wysiłku. Wprowadzono też tryb Relax, czyli pomoc w analizie oddechu. Funkcja ta przypomina to co wprowadzono w Apple Watchu – wibracyjne wsparcie do relaksacji. Jest to rodzaj uspokajającego przewodnika. Na nastrój wpłynąć ma też blokada nękających powiadomień (Do Not Disturb/Nie przeszkadzać), które możemy po prostu wstrzymać na wybrany czas. Wibracje mają też powiadamiać w trakcie ćwiczeń interwałowych, co ułatwi prowadzenie takiego treningu.

Fitbit nie zapomniał też o nowych „tarczach” zegarowych, a właściwie jednej z prezentacją pełnego czasu (godziny, minut oraz sekund). Bransoletka będzie po treningu ciekawszym zegarkiem. Część nowych funkcji jest typowo sportowa, natomiast część skupia się na smart funkcjach, które znamy z inteligentnych zegarków.

źródło: Fitbit

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *