Tovala – kuchenka działająca z restauracjami

12 Lip 2017

Tovala

Inteligentne artykuły gospodarska domowego zaczynają śmielej oferować swoje ulepszone właściwości. Nie chodzi wyłącznie o zdalną kontrolę z poziomu smartfona, ale większą integrację ze smart technologiami, wpływającymi na jakość przygotowywanych dań. Tovala to projekt „inteligentnej” kuchenki , która obiecuje perfekcyjne potrawy w mniej niż 30 minut! Określenie „smart” jest tu jednak rozumiane nieco inaczej niż zwykle.

Tovala to AGD, które potrafi przyrządzać posiłki w różnych opcjach. Kuchenka piecze, gotuje, czy używa pary. Wszystko stara się oferować przy użyciu własnych przepisów (zapakowanych w specjalne porcje potraw), ale nie ogranicza użycia wyłącznie do takiego schematu. Producent nie ukrywa jednak, że chce oprzeć biznes właśnie na dostarczaniu gotowych pakunków w ramach zamówień. Wtedy posiłki można ogarnąć w kuchence między 10 a 30 minutami.

Tovala

Biznes ma tu być budowany na współpracy z restauracjami, które będę oferować porcjowanie w specjalnych opakowaniach i przygotowywanych pod ustawienia urządzenia (powiedzmy, że wstępnie przygotowywanych). Przyznacie, że to niszowy format na rynku gastronomicznym. To nie to samo co bezpośrednia dostawa gotowego dania. Chodzi tutaj zarówno o smak, ale i szybkość. Robi się w prosty sposób, szybciej i przy tym z mniejszym bałaganem do późniejszego ogarnięcia. Sam pomysł bardzo ciekawy. Takie połączenie fast foodów z domowymi przepisami. Wystarczy zamówić, wstawić moduł do kuchenki i zeskanować kod QR z opakowania, a system ustawi wszystko sam (dokładnie pod dany przepis). Czy kiedyś taka koncepcja nie sprawi, że nie przestaniemy umieć gotować? Nie musimy dziś już polować, ale czy Tovala nie wyręczy zbyt bardzo? Niekoniecznie. Nie do wszystkich przepisów jesteśmy zdolni, a smart kuchenka może przygotować nam idealne, mniej typowe dania w domowych warunkach.

Tovala startuje w USA, gdzie oferuje dwa plany subskrypcyjne (rodzinny i dla singli). Propozycje dań odszukamy na smartfonie, który będzie rodzajem menu. Aplikacja umożliwi zamawianie posiłków. Baza propozycji ma być szeroka, pozwalając użytkownikom na dobieranie kaloryczności i składników, np. pod konkretne diety. Taki pomysł ma sprawdzić się w domostwach, w których nie ma czasu na gotowanie lub zatrudnianie gosposi.

źródło: Tovala

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *