Timex IQ+ Move – stylowy tracker aktywności

8 Lis 2016

Timex IQ+ Move

Timex do jedna z tych firm produkujących zegarki, która weszła w sekcję smart odmian modelem hybrydowym. Wariant Timex Metropolitan+ zaprezentowano już w 2015 roku, a teraz czas na IQ+ Move. Zegarek o szerszej opcji personalizacji. Najwyraźniej eksperymentalny projekt się sprawdził i potrzebna jest rozszerzona oferta propozycji. Poprzednik był oferowany w dwóch stylach 42 mm koperty i z kilkoma paskami. IQ+ Move zyskał cztery modele i zostały one też rozróżnione między damskie i męskie (37 i 41 mm).

Timex woli być obecny w sekcji wearable projektem klasycznym, czyli skrywającym swoje smart możliwości pod „analogowym” mechanizmem. Taką strategię stosuje większość producentów zegarków, choć nie wszyscy (niektórzy proponują obok hybrydowego także full smart watch). Timex IQ+ Move niczym wewnątrz nie zaskoczy. Przynajmniej jeśli chodzi o porównanie do reszty klasycznych zegarków w odmianach inteligentnych. W sumie to jest nawet mniej niż w innych gadżetach tego typu.

Timex IQ+ Move

W kopercie pod tarczą zmieszczono czujniki aktywności, a więc będzie to elegancki tracker aktywności (raczej stylowy zegarek z dodatkowymi funkcjami fitness). Z krokomierzem, licznikiem spalonych kalorii, dystansem oraz oceną wypoczynku. Dane na temat progresu są prezentowane bezpośrednio na tarczy przez mniejszą wskazówkę, natomiast po synchronizacji są też dostępne w bazie statystyk na smartfonie, gdzie możemy przejrzeć je w sposób dokładniejsze wg czasu. Warto dodać, że zegarek jest odporny na 50 metrowe zanurzenie, więc powinien przekazać też odczyty z ruchu w wodzie.

Cyferblat jest przy okazji podświetlany, czego nie widziałem w konkurencyjnych hybrydach. Niestety brakuje powiadomień – standardu u niemal wszystkich rywali. Nie uświadczymy wibracyjnych notyfikacji o połączeniach lub wiadomościach nadchodzących do telefonu, ani zdalnej obsługi wybranych funkcji smartfona. Dziwne. Timex IQ+ Move nie jest sportowym zegarkiem, choć w asortymencie znajdziemy kilka sylikonowych pasków. To raczej zegarek z miernikiem ruchu w trakcie dnia, czyli motywator do ogólnej aktywności. Modele są wyceniane na 149$. Są tańsze, ale i mają mniej funkcji. Być może taki był właśnie cel.

źródło: Timex

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *