Ticwatch 2 Global Edition trafił na Kickstarter

27 Lip 2016

Chiński Ticwatch 2 Global Edition próbuje sił poza Azją. Ma argumenty!

Smartwatch Ticwatch 2 Global Edition wygląda na elegancki i konkurencyjny. Ciekawe jakie osiągnie wyniki sprzedaży.

Ticwatch 2 Global Edition

Smartwatch Ticwatch 2 to jeden z tych chińskich projektów, które wyróżniają się na tle pozostałych azjatyckich konkurentów. Myślę, że tylko Huawei Watch ma ciekawszy wyrób, a swoje zrobić może jeszcze nadchodzący Xiaomi Mi Watch. Smart zegarkowi Ticwatch drugiej generacji już na blogu się bliżej przyjrzałem, ale teraz pomyślałem, że warto poinformować, iż sprzęcik pojawił się właśnie w kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze. Tą drogą można nabyć gadżet dużo taniej i wcześniej. Model będzie aspirował do grona tych lepiej sprzedających się inteligentnych zegarków, co pokazały specyfikacje, wykończenie i samo podejście do tematu.

Myślę, że bardzo pomoże mu współpraca z samym Google, które nie tylko partneruje, ale jest również właścicielem chińskiego Mobvoi (odpowiedzialnego za prace nad Ticwatchem). Aby nie dublować wpisu na temat zegarka, przypomnę tylko jego najważniejsze i najbardziej przyciągające cechy. Poza niezłą estetyką i całkiem szeroką personalizacją, sprzęcik ma swój boczny panelik przesuwania ekranu, swój własny system, sporo aplikacji, moduł GPS, czujniki pracy serca, a nawet łączność 3G z kartą „eSIM”.

Ticwatch 2 Global Edition

Ticwatch 2 Global Edition to wersja przygotowana również poza kontynent azjatycki i prawdopodobnie dlatego model pojawił się na Kickstarterze. Tutaj dużo łatwiej sprzedaż i wypromować projekt, a zebrane środki tylko to udowodniły. Już teraz Ticwatch przekroczył wymagany próg kilkukrotnie. Wspomniałem wyżej o kart eSIM, ale na razie producent nie ma podpisanej umowy z żadnym operatorem komórkowym, a to może mu trochę skomplikować sprawy. Na razie bardzo mało smartwatchy z niezależną łącznością ma jednak większy niż lokalny zasięg. Naprawdę ciężko jeszcze działać na samym zegarku z 3G/LTE (u nas reklamuje się LG Watch Urbane z LTE i Samsung Gear S2, ale wątpie, by ten drugi działał już w odmianie 3G).

Ciekawe też co z technologiami Ticwear i Ticpay, czyli asystenta głosowego oraz mobilnych płatności. Wersja Global Edition może poczekać na ich realizację i to raczej dłuższy czas. Chyba najbardziej przekonująca będzie informacja na temat kompatybilności z Android Wear. Okazuje się, że Mobvoi pozwoli na alternatywne korzystanie z trybu Android Wear w wersji Global Edition (przynajmniej w opcji połączenia ze sklepikiem z aplikacjami dla Android Wear, gdzie zainstalujemy te same apki). To ogromna zaleta i dostęp do bardzo wielu programów, a może i nawet tarczek.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *