Świąteczne tarczki na smartwatche

26 Gru 2016

Co prawda święta się już kończą, ale klimatyczne tarczki można jeszcze śmiało wgrać i potrzymać na smartwatchu spokojnie do końca roku. Trochę spóźniłem się z tym wpisem (a właściwie to się z nim po prostu nie wyrobiłem), ale planowałem rozpocząć serię wpisów z fajnymi motywami na inteligentne zegarki i najlepiej zacząć właśnie od Świąt Bożego Narodzenia. Postaram się co pewien czas wrzucać zestawienia tarczek na przeróżne typy smart zegarków, a że baza propozycji rozrasta się chyba jeszcze szybciej niż ta aplikacyjna to opcji w przeglądach długo nie zabraknie.

Na pierwszy rzut idą motywy świąteczne – bardzo chętnie przygotowywane przez zdolnych programistów. Na liście widoki na cztery najpopularniejsze platformy, czyli Android Wear, Tizen dla okrągłych Gearów, watchOS dla Apple Watcha oraz e-papierowych Pebble. Bez zbędnego i niepotrzebnego pisania załączam galerię. Tutaj oceniamy wyłącznie oczami, więc opis jest zbędny. Kolekcję mogę uzupełniać, więc jeśli znacie jakieś fajne projekty to wrzucajcie w komentarzach.

Ugly Sweater Watch Faces na Android Wear i Tizen (Gear S2 i Gear S3) – w stylu obciachowych swetrów! Klasa! W kolorze prezentuje się najlepiej, ale trybie „always-on” też nie jest źle.

Ugly Sweater Watch Face

Dwie dodatkowe tarczki przygotował sam Google w swoim Santa Trackerze, tj. serwisie odliczającym do pierwszej gwiazdki.

Googl Santa Tracker watch faces

W zeszłym roku także Samsung zadbał o świąteczne, tematyczne tarczki na okrągłego Geara. Jeszcze wtedy propozycji nie było za wiele, więc dwie kolejne poszerzyły bazę propozycji. Dziś mamy już zbiór Facera dla Tizena, sporą bazę w Galaxy Apps, a także narzędzia do projektowania tarczek.

gear-s2-motywy-swiateczne

Na Geary spodobał mi się też animowany Rudolf. Tarczki są personalizowane, ale ogranicza się to głównie do tła.

Proste animacje dodają tarczkom uroku. Na Samsungi powstały też migoczące światełka choinkowe:

I kolejna animacja, ale tym razem z przydatnymi widgetami na tarczy. Chronos Christmas Watch Face to analogowy cyferblacik w kolorystyce typowej dla świąt. Znów na Gear S2 i Gear S3.

Powrócę do Android Wear. Christmas Watch Faces są może proste, ale minimalizm jest tu zaletą.

Christmas Watch Face

 Apple Watch ma świetne animowane tarcze, ale tylko te od samego Apple i partnerskich firm. W całej bazie jest blado i jedyną personalizacją pozostaje wgranie grafiki. „Tapeta” to jedyna szansa, by dostosować zegarek z watchOS do konkretnych motywów. Do tej pory nie mogę zrozumieć dlaczego w Cupertino nie pozwalają na rozwój widoków dla smartwatcha Apple… Na applewatchcustomfaces.com kilka przykładowych do wyboru.

Apple Watch Christmas Faces

Na facerepo.com zlokalizowałem też sympatycznego Mikołaja w wersji Santa’s Face. Lepiej zaprezentuje się na prostokątnym wyświetlaczu, ale na owalnym wiele grafiki nie utnie.

Santa's Face

Choć e-papierowe Pebble zostały ostatnio przejęte przez Fitbit i ich przyszłość nie jest pewna to liczba sprzedanych zegarków jest tak duża, że tarczki dla nich wciąż będą się pojawiać. Świąteczną kolekcję dla czarno-białych ekraników też znajdziemy. Ja wybrałem Holiday Pebble Watches. Monochromatyczna odmiana wcale nie musi być gorsza.

Holiday Pebble Watches

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *