Project Field od Sony – karcianki wracają do gry?

7 Gru 2016

Gry karciane mają się dobrze, ale w cyfrowej erze mogą mieć się jeszcze lepiej. Sporo znanych firm chętnie wprowadza hybrydowe rozwiązania. Weźmy na przykład Skylanders lub Amiibo od Nintendo, gdzie do aplikacji i gier dostarczane są figurki. Zabawki są ożywiane i współpracują z wirtualnymi bohaterami. Miksowana jest zabawa cyfrowa i ta rzeczywista. Wydaje mi się, że takie podejście będzie się rozwijać, więc kolejni gracze zaczną dołączać do gry. Sony nie było dotąd zbyt aktywne w tym kierunku, ale z nowym Project Field się to zmieni.

Sony Project Field

Japoński gigant zapowiedział dzisiaj mobilne gry, ale i coś kojarzonego z powyższym modelem zabawy. Project Field ma być usprawnieniem dla gier karcianych, gdzie teoretycznie wystarcza ich rozkładanie oraz dobra pamięć i trochę wyobraźni. Sony proponuje tu specjalną przystawkę, która będzie panelem do kart, parującym się ze smartfonem, a najlepiej tabletem. Wyobraźmy sobie gry z kartami (normalnie kupowanymi w sklepach), które rozwiniemy o ekran z informacjami, animacjami luz różnego rodzaju dodatkami.

Hearthstone, Pokemon Trading Card Game i wiele innych ma swój potencjał przy rozszerzaniu możliwości. Cyfrowo-fizyczna hybryda, gdzie układanie kart, np. do walki, płytka rozpozna treści (np. przez NFC) oraz ich układ, przesyłają dane do aplikacji na tablet. Na nim pojawiałyby się szczegóły dotyczące walki lub prowadzonej historii. Każde przekręcanie karty może być gestowym kontrolowaniem systemu i całej zabawy (chodzi głównie o możliwości programowania zabaw przez developerów gier).

Sony Project Field

Dodajmy do tego opcję zapisu stanów bezpośrednio na kartach, a mamy fajną opcję zachowania etapów zabawy. Ekran może animować walki lub samych bohaterów, więc producenci gier mają sporą drogę do budowania swoich programów. Project Field ma być platformą, a więc szykowanych jest wiele tytułów. Na początek RPG, ale podejrzewam, że uda się zaproponować coś poza tę sekcję. Płytka Project Field jest stosunkowo mobilna, więc wraz z tabletem wszystko powinno być przenośne (kart przecież też takie są). Szkoda, że Sony widzi gadżet na razie tylko na terenie Japonii.

źródło: PlayStation

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *