Automatyczne smart szachy? Proszę bardzo!

14 Paź 2016

Szachy to gra dla wybranych. Można znać zasady, ale to nie wszystko. Giętki musi być też umysł. Mimo wszystko, ta bardzo stara gra posiada mnóstwo fanów. Szachy są przenoszone do wersji cyfrowych na praktycznie wszystkie platformy, nawet na inteligentne zegarki. Wirtualne wersji pozwoliły na zabawę na odległość, czyli granie ze znajomymi lub pojedynki z komputerami. Na Kickstarterze pojawiła się ciekawa, nowa możliwość – inteligentne szachy.

square off

Square Off to nic innego jak realna plansza z figurami, ale połączona z nowoczesnymi funkcjami łączności z ze smartfonem. Wszystko teraz można sparować z telefonami, ale najważniejsze, by taka komunikacja miała sens. Po co szachownicę integrować z aplikacją na smartfon? To proste! Żeby urzeczywistnić grę internetową z naszym rywalem (online) lub też oponentem AI. Zamiast bawić się na ekranie komputera, smartfona czy tabletu, gramy na realnej planszy z przemieszczającymi się figurami.

Atrakcyjnie i efektownie, a przede wszystkim bardziej realnie. Oczywiście to fajny gadżet i praktycznie nic więcej, ale robi wrażenie i może zachęcić do zapoznania się z kolejnymi możliwościami. Square Off proponuje nowe funkcjonalności, np. opcję streamingu pojedynków, czyli przekaz w rzeczywistym formacie. Nie na ekranie, a na szachownicy. Ciekawie takie rywalizacje się obserwuje. Plansza jest oczywiście magnetyczna i zsynchronizowana z telefonicznymi sygnałami, które przesuwają pionki z pola na pole przez Bluetooth.

Możemy też w ten sposób trenować. To generalnie szachy w najnowocześniejszym możliwym wydaniu (także z przekazem audio). Producent bazuje w Square Off na tym, że każdy z szachistów czuje klimat prawdziwej gry i rzeczywistego przesuwania figur, a to ma przekonać do zainteresowania projektem. Najfajniejsze jest to, że nasz internetowy przeciwnik nie musi posiadać takiego gadżetu i wysyłać sygnały z własnego smartfona. Największa przyjemność ma stać po naszej stronie, gdzie figury „ożyją”. Może nie tak jak w Harrym Potterze, ale i tak prawie magicznie. Square Off zbiera obecnie środki w kampanii i jeśli uda się je osiągnąć to szachownica powinna trafić do sprzedaży w kwietniu 2017 roku.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *