Smart Glow w Galaxy J2 – do czego służy?

10 Lip 2016

Samsung przedstawia Smart Glow – konfigurowalny pierścień diod LED, który otoczy kamerkę smartfona Galaxy J2. Do czego ma służyć?

Smart Glow ma być nowym standardem, który wykorzysta diody LED do różnych celów. Mamy je sobie konfigurować po swojemu. Nowy bajer, czy coś więcej? Prosty element, ale z potencjałem, który trzeba pomysłowo wykorzystać.

Smart Glow

Diody LED to już pewnego rodzaju norma w dzisiejszych modelach smartfonów. Jej cel jest prosty i w sumie bardzo praktyczny. Kolorowe światełko informuje nas, że dotarło jakieś istotne powiadomienie, czy połączenie. Banalny bajer, a jakże pomocny. Wielokrotnie dawał mi znać o nieodczytanych notyfikacjach, których po prostu nie słyszałem, ponieważ akurat nie było mnie w pobliżu telefonu. Niektórzy producenci kombinują z rozwiązaniem, m.in. Samsung. W zakrzywionych Edgach zaproponował podświetlanie całego, zagiętego boku wyświetlacza. Jeszcze świeższą propozycją jest Smart Glow w nowym Galaxy J2.

Smartfon Galaxy J2 charakteryzuje się raczej normalnymi specyfikacjami, ale koreański gigant postanowił wyróżnić go poprzez LEDową obwódkę kamerki, którą nazwano Smart Glow. Nie będzie to może jakiś „must have” przekonujący do zakupu, a raczej nowe usprawnienie, które prawdopodobnie zacznie pojawiać się w szerszej gamie oferty Samsunga. Moduł Smart Glow ma być po prostu bardziej funkcjonalnym systemem powiadomień, któremu dodano pewnych funkcji. Oczywiście jest podkreślany na wszystkich grafikach promujących Galaxy J2, bo to w końcu „nowość”.

Smart Glow

Większość z nas pomyślała pewnie o ulepszonej lampie błyskowej, ale niestety nie do tego Smar Glow zostało przygotowane. Wciąż spełnia rolę notyfikacyjną, czyli informuje konkretnymi kolorami o rodzaju wiadomości, ale tym razem Samsung chce dać użytkownikom większą kontrolę nad światełkiem (sporo większym od tradycyjnej diodki, więc i lepiej widocznym – ale z tyłu urządzenia). Chyba trzeba będzie częściej kłaść smartfon ekranem do dołu… LEDowa obwódka kamerki ma być konfigurowalna z dedykowanej aplikacji. Możliwe będzie indywidualne dostosowanie kolorów do swoich notyfikacji.

Pośród elementów do ustawienia mają być też same aplikacji, kontakty, a nawet rodzaje alertów. Cały panel ma być bardzo intuicyjny do konfiguracji. Wystarczyć ma metoda „drag & drop” z listy możliwości. Z pewnością możliwości z czasem przybędzie – jeśli Samsung chce projekt rozwijać. Jeden z obrazków sugeruje, że diody można dobierać kolorystycznie nawet w poszczególnych jej strefach (np. tworząc tęczowy sygnał). Jedną z zaprogramowanych funkcji jest Selfie Assist, czyli pomocnik do robienia selfiaków przy pomocy tylnej, lepszej kamerki Galaxy J2 (ma pomóc wycelować aparatem przez światełka, a na koniec pstryknąć fotę automatycznie).

Smart Glow

Łatwiej będzie robić selfie tylnym aparatem. Oby nie tylko do tego służył Smart Glow…

A sam smartfon Galaxy J2? To produkt ze średniej półki (a nawet segment entry-level). 5-calowy ekran HD, procesor quad-core 1.5GHz, 1.5 GB RAM, 16 GB na dane i ośmio- oraz pięciomegapikselowe kamerki. Średnie parametry ma wspierać funkcja Turbo Speed Technology, która w razie potrzeby ma wzmocnić wydajność tych low-endowych opcji. Samsung Galaxy J2 zacznie swój podbój rynku od Indii. Gdzie potem? Trzeba poczekać.

źródło: Samsung

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *