Smart Bike Computer od Canyon – Android Wear dla roweru

28 Sie 2015

Platforma Android Wear wychodzi poza inteligentneg zegarki. Okazuje się, że ten mobilny systemik stworzony specjalnie na smartwatche, może spokojnie spełnić pewne role również w warianci a’la licznik rowerowy. Zegarki z aplikacjami można już mocować na jednośladach, więc firma Canyon wpadła na pomysł, by dostarczyć OS w wygodnym uchwycie. Sporo osób używa sensorów z zegarków na nadgarstku, bo czujniki sprawdzają się również w trakcie jazdy rowerem. Kolarze mają też bogatą ofertę mini komputerów (często z nawigacjami) specjalnie pod sporty rowerowe.

canyon smart bike computer

Smart Bike Computer to alternatywa dla wszystkich znanych rozwiązań. Jest zbliżona do rywali, ale wykorzystuje znany systemik operacyjny, a to gwarantuje sporo programów fitness oraz szansę na ich przygotowanie pod kątem tegoż gadżetu. Sprzęcik proponuje 1.6-calowy ekranik dotykowy i całkiem zgrabne mocowanie na środku kierownicy. Wewnątrz jest też moduł GPS, więc wszystko razem daje niemal kompletne elementy dla analizy jazdy i trasy.

To daje gwarancję odpowiedniego wsparcia aplikacji. Canyon dał dostęp do narzędzi Google, no i niemal wszystkich aplikacji jakie można zainstalować na Android Wear. Najprzydatniejsze będą mini nawigacje, mini mapy, ale i powiadomienia wprost ze smartfona. Spokojnie wyświetlimy też parametry jazdy: prędkość, czas jazdy, tempo, no i spalone kalorie. Przykładowo możemy wgrać programik Strava i cieszyć się jego zaletami. Można nawet wykorzystać asystenta przez komendę „OK Google” (oczywiście pełnia możliwości dopiero od momentu wsparcia języka polskiego – oby niedługo).

smart bike computer b

smart bike computer

Na starcie mamy kilka ciekawych aplikacji, bo właśnie z nimi urządzenie ma większy sens. Z czasem programików ma przybywać. Developerzy mają stosunkowo łatwe możliwości wejścia ze swoimi pomysłami. Propozycji ma być sporo i trafiać do każdego rodzaju fana dwóch kółek: od amatorów po zawodowców (wszystko zależy oczywiście od wsparcia odpowiednich programów). Smart Bike Computer ma swoje 4 GB na dane, więc spokojnie wykorzystamy do wgrania różnych plików, ale dopiero sparowany przez Bluetooth otrzyma pełnię funkcjonalności (podobnie zresztą jak zegareki z Android Wear).

Projekt powstał we współpracy z Sony. Bateria ma wytrzymać ok. 8-10 godzin. Model ma pojawić się na rynku gdzieś na początku 2016 roku.

źródło: canyon.com via stuff.tv

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *