SHFT IQ – trener biegu ze Sztuczną Inteligencją

16 Mar 2017

SHFT IQ

O segmencie trackerów aktywności będzie jeszcze długo głośno, ponieważ ubieralne gadżety stale zwiększają swoje możliwości i starają się poprawiać smart funkcje. Ostatnio najuważniej przyglądam się tym odmianom, które wdrażają inteligentego trenera. Nie wystarczy już tylko zbierać dane, ale trzeba poprawiać osiągi przy użyciu wskazówek na ich podstawie. SHFT IQ to jeden z kolejnych produktów z takim właśnie podejściem oraz nieco bogatszą ofertą funkcji.

Modulik SHFT IQ jest uniwersalny jeśli chodzi o mocowanie. Spełnia więcej ról niż naręczni rywale, więc jest w stanie zebrać tez konktetniejsze informacje dla różnych dyscyplin. Niewiele sprzętu jest w stanie się tym pochwalić (wybrane załączyłem w powiązaniach pod wpisem). System wciąż bardziej skupi się na biegu, ale jeszcze dokładniej. Mocując element na bucie mamy okazję sprawdzić nie tylko tempo, ale też technikę biegu. Ułatwi to skorygowanie błędów oraz unikanie kontuzji.

SHFT IQ

Czujniki można szybko przepiąć na klatkę piersiową, do czego przygotowano specjalny pasek. Precyzyjna analiza ma obserwować nasz ruch a trener pomagać nam w osiąganiu wyników w czasie rzeczywistym. Oczywiście mowa o spersonalizowanych instrukcjach. Głównie chodzi o aspekty biegowe, czyli korekcje, optymalizowanie efektów i wydłużanie sesji przez poprawki na podstawie osobistych danych. SHFT IQ jest kolejną z propozycji, które chwalą się tutaj użyciem Sztucznej Inteligencji (bardziej sieci neuronowe). To ostatnio dość popularne, ale ciężko jeszcze oceniać efekty.

Myślę, że warto też zauważyć wykorzystanie modułu Intel Curie (jest używany przez coraz więcej producentów i start-upów). Projekt pojawił się w kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze, gdzie prototyp poszukuje aktualnie funduszy na realizację trackera.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *