Samsung Connect Home Smart Wi-Fi System

30 Mar 2017

Samsung wykupił kiedyś SmartThings, czyli system inteligentnego domu i od kilku lat stara się go usprawniać, poszerzać możliwości i integrować ze swoimi wyrobami. Brakowało jednak pewnego spoiwa – jakiejś platformy do ogarnięcia wszystkich składowych smart sieci. Na prezentacji najnowszego flagowca pokazano kilka towarzyszących rozwiązań, w tym nową platformę Samsung Connect Home Smart Wi-Fi System, czyli brakujące ogniwo w samsungowej sekcji smart home.

Samsung Connect

Samsung Connect ma być agregatem do zarządzania wszystkimi smart urządzeniami przez odpowiednio przygotowaną aplikację. Oczywiście w integracji ze wspomnianym wyżej systemem SmartThings. Programik ma zapewnić wygodne sterowanie wszystkim co możliwe: smart telewizorami, smart lodówkami i innymi smart robotami. Konkurenci starają się robić podobne rzeczy, więc koreańska marka dopieściła swoje oprogramowanie, by lepiej rywalizować z innymi platformami.

Do aplikacji stworzono specjalny Connect Home hub, czyli rodzaj routera Wi-Fi do zarządzania Internetem Rzeczy. Ma być odpowiednio silny, by ogarnąć coraz większą liczbę smart sprzętu. Tutaj należy pamiętać, że sam hub jest niczym bez reszty elementów, czyli inteligentnych rozwiązań. Automatyka będzie miała sens jedynie z odpowiednim wyposażeniem. Jeśli je posiadamy, budowanie akcji będzie sensowne. Użytkownicy mają konstruować sobie automatykę wedle potrzeb (i posiadanego sprzętu) – spersonalizowanej. Wszystko ma działać w podobnym stylu do Google Home.

Samsung Connect

Samsung Connect wykorzystany do podglądu zawartości smart lodówki Samsunga.

Connect Home zastąpi SmartThings Huba i ma być dostępny w dwóch zestawach: standardowego Connect Home i Connect Home Pro. Będą różnić się wnętrzami (między innymi częstotliwością). Oba jednak wykorzystają protokoły Wi-Fi, Bluetooth, ZigBee oraz Z-Wave, czyli wszystkie najważniejsze. W aplikacji Samsung Connect obiecana jest łatwa i szybka obsługa oraz konfiguracja akcji. Trzy-stopniowy system ma być intuicyjny w użyciu. Szybko sparujemy posiadany smart sprzęt i stworzymy mu akcje. Producent będzie teraz ostro promował projekt. Aktualizacje zwiększą funkcje, a kolejny partnerzy mają chętniej pomagać w rozbudowie zasięgu.

Na razie informacje dosyć suche, ale pewnie pojawią się materiały video, które rozjaśnią zalety rozwiązania Samsung Connect Home. Jest czas na promocję, ponieważ system z aplikacją ma wejść na rynek dopiero w drugiej połowie roku. Myślę, że z czasem zobaczymy też połączenie możliwości smart domu z asystentem Bixby.

źródło: Samsung

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *