Rithmio Edge – smartwatch na siłownię

3 Sie 2016

Smartwatch na siłownię? Można wykorzystać zegarki z systemem Android Wear.

Rithmio Edge to apka na inteligentny zegarek, czyli zabieramy smartwatch na siłownię i śledzimy powtórzenia. Wystarczy zainstalować aplikację i przesyłać dane z treningu do smartfona.

smartwatch na siłownię

Sporo ubieralnych gadżetów potrafi już mierzyć trening na siłowni, zwłaszcza sesje z dźwiganiem poszczególnych hantli lub ciężarów. Większość z nich to urządzenia z całą masą różnych pomiarów. Raczej sprzęcik bardziej zaawansowany, tymczasem na rękach użytkowników pojawiają się zwykłe smartwatche, którym można doinstalować nowe opcje. Android Wear to platforma, na którą pojawia się mnóstwo aplikacji – również tych sportowych. Właśnie dlatego smart zegarki to także ciekawe trackery aktywności o ukrytym potencjale.

Smartwatche z Android Wear pokazywały już, że mogą śledzić bardzo wiele różnych sportów i dyscyplin. Rithmio Edge to projekt skupiający się na ćwiczeniach ciężarowych. W zasadzie jest to bardzo prosty licznik powtórzeń, który angażuje czujniki zegarka. Nic więcej. Tyle może wystarczyć, by zapisać swój trening w aplikacji na smartfon, z którą zegarek jest połączony. Naręczny sprzęcik rejestruje ruchy i pozwala potem na przegląd sesji na naszym telefonie.

smartwatch na siłownię

Rithmio Edge to współpraca czujników smartwatcha i aplikacji na smartfonie.

Autorzy przygotowali swój silniczek rozpoznawania ruchów, a to ma gwarantować nie tylko zapis powtórzeń, ale i odróżnianie rodzajów ćwiczeń (sądze, że najbardziej podstawowych – załączony filmik prezentuje część z nich). Apka uczy się naszego ruchu i potrafi zorientować się w sytuacji. Dlatego im dłużej ćwiczymy, tym lepiej obrazuje sytuację. Po każdej sesji aplikacjia Rithmio Edge proponuje podsumowanie, w którym analizuje progres, a nawet przedstawia wysiłek dla poszczególnych partii mięśni (np. w czasie). Są też statystyki poziomu intensywności, a całość działa jak typowa aplikacj a fitness, gdzie można wyznaczać sobie cele do realizacji.

Edge na Android Wear nie jest może bardzo zaawansowaną aplikacją, ale ma tę zaletę, że możemy ją wgrać na smartwatch. Jeśli go już posiadamy to będzie to najtańszy sposób na śledzenie treningu na siłowni. Rithmio pracuje nad kolejnymi ulepszeniami i chce przygotować możliwość budowania własnych planów treningowych w aplikacji, a także połączyć wyniki z tymi na temat ogólnej aktywności po ćwiczeniach. Edge ma się rozwijać. Jeśli niktóre ćwiczenia nie są rozpoznawalne przez software to możemy je obecnie wprowazać manualnie, by potem odczyty miały dla nas sens.

źródło: rithmioedge.com via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *