Ring Smart Doorbell 2

20 Cze 2017

Firma Ring odświeżyła swoją ofertę i przygotowała nową generację video domofonu dla inteligentnego domu. „Video Doorbell 2” jest bezpośrednim następcą modeli Video Doorbell i Video Doorbell Pro, łącząc nieco ich możliwości w jednej obudowie. Wyrób jest po prostu lepszy i ma jeszcze lepiej pomagać w pilnowaniu naszego mienia przez kamerkę umieszczaną przed wejściem. Ring specjalizuje się w smart dzwonkach i chce udowodnić, że się rozwija.

ring video doorbell 2

Ring Video Doorbell 2 to kolejny element zwiększający bezpieczeństwo, rozszerzający systemy monitoringu o rejestracje obszaru przed drzwiami. Oczywiście to nie jest jedyny cel wmontowanej kamerki, bo tą wykorzystamy też do zdalnego podglądu sytuacji w normalny sposób, np. sprawdzając kto przyszedł nas odwiedzić. Największą różnicą między nowym wariantem a poprzednimi są wymienne moduły z bateriami. Pozwolą na szybką wymianę akumulatorka, by urządzenie funkcjonowało w sposób ciągły bez przewodów. Zdejmowanie dzwonka do ładowania było wadą. Teraz projekt ma więc większy sens.

Do tego dorzucono streaming w jakości 1080p (poprzednio 720p w normalnej wersji, a Full HD tylko w modelu Pro), czy lepszą jakość trybu nocnego. Wcześniej, by móc strumieniować treści z kamerki do sieci potrzebne było połączenie przewodowe. Druga generacja umożliwia to w wersji wireless. Jest też opcja dwustronnej komunikacji audio, czyli możliwości połączenia się przez smartfon. Niestety jeśli chcemy nagrywać obraz to musimy płacić miesięczny abonament. Video Doorbell 2 poprawił też system detekcji ruchu. Domownik otrzyma wtedy powiadomienie na telefon.

ring video doorbell 2

Video Doorbell 2 posiada 180-stopniowe pole detekcji ruchu, ale obiektyw posiada 160-stopniową optykę. Nowy system nie zmusza nas też do zakupu jednego motywu wizualnego. Estetykę możemy dostosować do naszego budynku przez wymienne obudowy. Widok przed wejściem możemy połączyć z innymi systemami, np. kamerkami wokół budynku, co poprawi ochronę całego obiektu. Jeśli się nie mylę to te dodatkowe rejestratory można nabyć na stronie Ring (nazwa produktu definiuje teraz możliwości całości dużo lepiej). Dzwonek/domofon wyceniono na 199$, czyli o 50 mniej od Pro, ale 20 więcej niż pierwsza generacja.

źródło: Ring

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *