„Przerośnięty” Diesel On Full Guard z Android Wear 2.0

23 Mar 2017

Z czego słynie Diesel? Z przerośniętych zegarków. To charakterystyczna cecha wyrobów tej marki. Na Baselworld przedstawiono najnowsze modele i wśród nich znalazł się smartwatch z Android Wear 2.0! Tym samym do kolekcji urządzeń z systemem Google dołącza kolejna znana firma ze świata mody. Jest ona pod skrzydłami Fossil Group, więc strategia wcale nie dziwi. Fossil ogłosił już kilka takich wariantów. Diesel On Full Guard z Android Wear ma mieć znamienne elementy, podkreślające wygląd zegarka. Oczywiście zdradzając z daleka jego producenta.

Diesel On Android WearSmartwatch też ma być „przerośnięty”, ale jak bardzo? Już teraz inteligentne zegarki są sporych wielkości i nieco odróżniają się od swoich smuklejszych wzorców, ale wydaje się, że Diesel opakuje kopertę swoimi dodatkowymi elementami i efekt gotowy. Chodzi o osiągnięcie muskularnego designu. Pierwsze grafiki zdradzają ogólny wygląd zegarka Diesel On, który zadebiutuje dopiero pod koniec roku. Wariantów wykończeniowych ma być kilka, a personalizacja dla marek stawiających na styl to pierwszorzędna sprawa. Mowa zarówno o paskach, jak i kopertach.

Wewnątrz Diesel On Full Guard znajdziemy te same rozwiązania co w Fossilach Q Venture, Q Explorist oraz Emporio Armani Connected z Android Wear 2.0. Całkowicie okrągły ekranik AMOLED z wyższą rozdzielczością (znów zwrócę uwagę, że bez dolnego ścięcia, które Fossil stosował w pierwszych generacjach) oraz procesor Snapdragon Wear 2100. Na razie producent zdradza niewiele szczegółów, ponieważ do premiery jeszcze dużo czasu (moim zdaniem aż za dużo!). Wiadomo jednak czego spodziewać się po systemie operacyjnym. O nim nie będę się jednak rozpisywał i od razu przekieruję do oddzielnego wpisu na temat Android Wear 2.0.

Instalacja aplikacji, powiadomienia, kompatybilność z iOS oraz Androidem, Google Asystent, opcje trackera aktywności i wiele innych. Wszystko zależne od zastosowanych wewnątrz modułów, a na ten moment nie wiadomo o nich zbyt wiele (jeśli będzie chip NFC to otrzymamy opcję płacenia przez Android Pay, a jeśli będzie czytnik tętna i GPS to zyskamy więcej sportowych odczytów). Diesel mógłby je uwzględnić, gdyż nie musi obawiać się o gabaryty sprzętu. Czy tak jednak będzie? Trzeba poczekać. Nie zabraknie też wirtualnych tarczek, które będą stylizowane na te analogowe (wgramy też setki tysięcy innych z Google Play). Na pierwszych renderach widać też zastosowanie trzech przycisków z tym obrotowym, alternatywnym dla dotykowego ekranu. Smartwatch Diesel On Full Guard ma kosztować 325$.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *