Polar M200 – miks M400 i A360 w jednym zegarku

6 Paź 2016

Polar M200

Polar prezentuje nowy zegarek sportowy, który połączy kilka funkcji innych wariantów z oferty producenta, a przy okazji udostępni je w przystępnej cenie. Nie ma co! Konkurencja zmusza firmy zajmujące się trackerami aktywności do bogatszych opcji oraz niższej ceny. Nowy Polar M200 to miks elementów modeli M400 i A360. Sportowy zegarek jest okrągły, czyli wyróżni się formatem w asortymencie Polara. Większość produktów jest tu w kwadratowym formacie, więc to zawsze jakaś nowość (i chyba ładniejszy design).

Polar M200 jest wycelowany w początkujących biegaczy, a tutaj cennik musi być wejściowy. Chodzi o to, by klienci nie płacili za wiele skoro nie potrzebują zbyt zaawansowanego monitoringu. Fińska marka proponuje optyczny czujnik tętna oraz moduł GPS za niecałe 150$. To bardzo budżetowa propozycja z całkiem bogatą ofertą funkcji, zwłaszcza dla biegaczy trenujących po prostu dla siebie. Po raz pierwszy czytnik pracy serca wprowadzono w wyrobach Polar przy gadżecie A360, a potem wbudowano go w M600 z Android Wear. Prawdę mówiąc to analiza tętna to dziś już standard, więc Polar po prostu poszerzając asortyment nadrabia zaległości.

Polar M200

Polar M200

W sportowym zegarku Polar M200 skorzystamy też z zalet namierzania GPS oraz oprogramowania Polar Flow. Są tu dedykowane funkcje do monitoringu biegu z analizą trasy, a to świetny początek dla użytkowników interesujących się wsparcie odczytów danych. W sam raz jako zegarek na początek pomiarów. Najbliższym rywalem będzie jeden z modeli Garmina (np. Forerunner 35), który jest o 50 dolców droższy (czyli ok. 200 zł). Wewnątrz trackera znajdziemy też podstawowe odczyty fitness, czyli krokomierz, spalone kalorie, a także analizy wypoczynku.

Dodano również trochę funkcji smartwatcha. Tych podstawowych. Zegarek posłuży nam do odczytu powiadomień na temat połączeń telefonicznych, czy docierających na smartfon wiadomości (także tych z serwisów społecznościowych). Ekranik nie jest kolorowy, ale to kompromis pod cenę. Szkoda, że Polar M200 zagwarantuje tylko sześć godzin pracy w trybie GPS, ale za tę cenę mi to nie wadzi. Producent ma oferować też wymienne paski. Tak jak to robił do tej pory. Ciekawy gadżet. Dobra polityka Polara. Będzie miał sporo urządzeń do wyboru. Od prostego, ale dobrego zegarka sportowego, przez bransoletki fitness, aż po sportowy smartwatch M600.

źródło: Polar

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *