PLUB – przewodowe słuchawki bezprzewodowymi

6 Kwi 2017

PLUB

Według statystyk, udziały bezprzewodowych słuchawek cały czas się zwiększają i zaczynają sprzedawać się na wybranych rynkach czasem lepiej niż ich przewodowi bracia. Niektórzy producenci smartfonów likwidują nawet port jack 3,5 mm, czyli standard bardzo popularny i zadomowiony od naprawdę wielu lat. Na nowe trendy znalazł się jednak sposób. Wcale nie musimy wyrzucać naszych ulubionych słuchawek z przewodem. Wystarczy dokupić pewien gadżet – PLUB.

PLUB to prosty pomysł na wykorzystanie starszych słuchawek, ewentualnie zlikwidowanie „smyczy”, czyli uwolnienie od fizycznego połączenia z odtwarzaczem. Start-up BOUD proponuje niewielki modulik z Bluetooth i portem jack 3,5 mm, pozwalający na bezprzewodowy przesył audio. PLUB jest na tyle mały, że udało się jeszcze dodać pewne akcesorium do wygodniejszego noszenia słuchawek w takiej formie.

PLUB

Producent stworzył „obrożę” utrzymującą słuchawki na szyi. Maskuje ona przewodzik, więc nie będzie „dyndał”. Myślę, że pomysł można zakwalifikować do sekcji wearable, czyli smart projektu w ubieralnym formacie. Motyw takiego „naszyjnika” nie jest specjalnie unikatowy, bo stosowany już przez kilka innych firm (w tym LG), wiec powinien się sprawdzić. Schowa przewody, utrzyma moduł BT i doda nieco komfortu (o ile dobrany kształt będzie wygodny). Jest też nawet przyjemny estetycznie.

PLUB będzie przy tym bardzo uniwersalny, współpracując z praktycznie wszystkimi słuchawkami z końcówką jack 3,5 mm (czy to „pchełkami”, czy wariantami nausznymi). Czas pracy? 5 godzin to może nie jest imponujący wynik, ale wystarczający. PLUB to dopiero prototypowe rozwiązanie, ale już z gotowym pomysłem na realizację. Jedyne czego autorom brakuje to środków finansowych. Z tego powodu swój wyrób wprowadzili do crowdfundingowego portalu, gdzie poszukują wsparcia finansowego i liczą na pomoc fundatorów oraz potencjalnych klientów. Jeśli się uda, a na to wygląda, adapter trafi na rynek we wrześniu.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *