PIQ Robot Blue – tracker boksu

6 Sty 2017

PIQ Robot Blue

Większość gadżetów wearable skupia się na biegu, tymczasem niektóre wyroby starają się dostarczyć specjalistyczny monitoring aktywności, tj. oferując się dla konkretnych sportów. Firma PIQ dysponuje modułem z sensorami, które proponuje w mniej typowych rozwiązaniach, gdzie ruszamy się nawet bardziej niż podczas biegania. Razem z Everlast przygotowali odmianę PIQ Robot Blue dla pięściarzy. Boks z czujnikami? Nie pierwszyzna, ale gadżetów do wyboru jest w tej sekcji bardzo, bardzo mało, a chętnych do analizy aktywności coraz więcej.

PIQ Robot Blue to po prostu specjalnie zaprojektowany schowek na moduł PIQ. Dostosowany do rękawic, które zajmują sporo miejsca. Nie dało się zintegrować sensorów bezpośrednio z nimi, więc trzeba je było umocować na nadgarstkach. Stąd algorytmy też zbiorą sporo danych z ruchu rąk. Element ten znajdzie się w „rękawach” do stabilizacji rękawic na ręce. Nie powinniśmy w ten sposób uszkodzić sprzętu, a i ruchy rąk nie będą ograniczone (przynajmniej nie bardziej niż podczas sesji z normalnymi rękawicami bokserskimi).

PIQ Robot Blue

PIQ Robot Blue można też stosować podczas treningu bez rękawic, co często jest wykorzystywane dla pracy ramion. Każde z ćwiczeń zostanie zarejestrowane, a o to tutaj chodzi. System nie różni się specjalnie kompletem czujników. Znajdziemy tu akcelerometry, żyroskopy, ale i wysokościomierz. Razem mają zbierać nawet 190 tysięcy odczytów w trakcie minuty, obrazując ruchy w przestrzeni. Niebieska wersja czytnika PIQ powinna porównywać wyprowadzane ciosy, szybkość, moc oraz intensywność ze wzorcami. Aplikacja przekaże bardzo podobne dane do innych sportowych analizatorów techniki. Firma zwraca jednak uwagę, że wykorzystuje tu możliwości sztucznej inteligencji, więc jest to pierwszy tracker do boksu z AI.

Sprawdzimy co jest do poprawy (gdzie są braki), jak sprawuje się nasza technika, forma i poziom reakcji. W zasadzie wszelkie parametry związane z boksem. Algorytmy rozpoznają rodzaje uderzeń, odczytają siłę, a przy okazji przeliczą wszystko na spalone kalorie. To też tracker fitness, więc tego typu informacji nie może zabraknąć. PIQ Robot ma pomóc w utrzymywaniu formy oraz kontroli przeróżnych aspektów pięściarstwa, ale zanim z tego skorzystamy, musimy mieć wiedzę od prawdziwego trenera. Nie jest to zastępstwo trenera, a uzupełnienie. PIQ w odmianie Robot Blue jest wyceniany na 79$ (w przedsprzedaży za jeden, a trzeba kupić dwa – potem za jeden 99$) i ma zadebiutować w lutym/marcu 2017.

źródło: PIQ

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *