Nintendo z apką do kontroli rodzicielskiej Switcha

15 Sty 2017

Nintendo Switch Parental Controls

Od jakiegoś czasu Nintendo nie unika już mobilnych platform i poszerza bazę swoich aplikacji. Po grach przyszedł czas na programy do najnowszej konsoli Nintendo Switch. Japoński dostawca rozrywki skupił się na pełnym bezpieczeństwie najnowszego sprzętu względem najmłodszej, czyli chyba tej najliczniejszej grupy odbiorców. Urządzenie uzyska dodatkową kontrolę poprzez aplikację mobilną na najpopularniejsze platformy, by rodzice mieli pełen podgląd użycia konsoli przez dzieci.

Nintendo Switch Parental Controls to typowy program z kontrolą rodzicielską, która zaczyna być w dzisiejszych czasach normą. Dzieci są kuszone coraz obszerniejszą ofertą zabawy przy ekranie, więc czas na odpowiednie jej dozór. Na smartfony z iOS i Androidem opiekunom udostępnione zostaną specjalne narzędzia, komunikujące się z oprogramowaniem Switcha. Opiekunowie uzyskają dzięki nim pełen dostęp do zachowań swoich pupilów. Nie tylko do weryfikacji, ale i aktywnego limitowania „sesji”.

Nintendo Switch Parental Controls

Nowa apka to nic innego jak zdalny dostęp do zarządzania systemem z poziomu smartfona, pozwalający na wydzielanie czasu i pory na gry. Dzieciakom nie zostanie odcięta gra od razu, ponieważ na ekranie telewizora lub przenośnego ekranu zaczną pojawiać się ostrzeżenia z nadchodzącym końcem okresu zabawy. Ma to im ułatwić przygotowanie się do tego okropnego momentu. Przekroczenie czasu ustawionego przez rodzica też będzie prezentowane. Rodzic może ustawić automatykę usypiania gry, a wyznacza czas może programować dla każdego dnia osobno.

Przydatne będą też w programiku Nintendo Switch Parental Controls miesięczne raporty, dzięki którym można prześledzić czas spędzany przed ekranem i to z podglądem poszczególnych gier. Aplikacja daje nawet szansę na blokady dostępu trybów online lub społecznościowych, ale nie ustawiamy ich względem użytkowników a całego systemu, więc warto to mieć na uwadze. Z Nintendo korzystać może przecież cała rodzina ;).

źródło: Nintendo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *