MyKronoz ZeTime – smartwatch ze wskazówkami

24 Lut 2017

Szwajcarski MyKronoz ma całkiem bogatą kolekcję smart zegarków i dosyć często ją odświeża. Poprawia estetykę, zmienia design, eksperymentuje z bryłą. Do tej pory jakoś niespecjalnie interesowały mnie te wszystkie modyfikacje, ponieważ sam smartwatch pozostawał gadżetem o niemal identycznych właściwościach (także wobec konkurencji). Najnowszy ZeTime zmienia tę strategię i to wyróżniając inteligentny zegarek na tle całej konkurencji. MyKronoz ZeTime będzie można określić prawdziwie hybrydowym zegarkiem.

MyKronoz ZeTime

Hybrydowe zegarki pojawiają się na moim blogu bardzo często, ponieważ ostatnio to najlepiej rozwijająca się sekcja wearable (obok trackerów fitness). Takie urządzenia łączą tradycyjny design ze schowanymi pod tarczą smart modułami. Dzięki temu zegarki wyglądają klasycznie, dając użytkownikowi dodatkowe funkcje. ZeTime proponuje smartwatch z kolorowym, dotykowym ekranem, ale zintegrowany z prawdziwymi wskazówkami. To połączenie „analogowej” konstrukcji z nowoczesnymi elementami.

MyKronoz ZeTime będzie zatem pierwszym na świecie hybrydowym smartwatchem z prawdziwego zdarzenia. Podejście do tematu jest tyle unikatowe, że w wyświetlaczu trzeba było zrobić otworek na wskazówki. Będą one wskazywać godzinę w tradycyjny sposób, natomiast cyferblaty będzie można wgrać według uznania (personalizowanie tarczki smart zegarka jest już na porządku dziennym). Widok będzie efektowniejszy i być może czytelniejszy (o ile dobierzemy odpowiedni motyw). Wskazówki nie powinny zasłaniać panelu TFT, ponieważ prawdopodobnie będą dostosowywać się układem do wyświetlanych treści.

MyKronoz ZeTime

Rozwiązanie wydaje się ciekawe, ale może być równie dobrze niewygodne. Dopiero testy pokażą czy opłacało się wdrożyć taką technologię. Z punktu widzenia marketingu powinien być to jednak dobry krok, gdyż jeszcze żaden producent nie zdecydował się na takie działania. MyKronoz ZeTime został zaprojektowany nieźle i będzie oferowany w kilku odmianach stylistycznych. Inteligentny zegarek zapowiedziano bezpośrednio przed zbliżającymi się targami Mobile World Congress 2017 w Barcelonie, gdzie oczywiście wyrób zostanie zademonstrowany. W sprzedaży ma być dopiero od września i kosztować niecałe 200$.

źródło: MyKronoz

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *