MoDaCo.Switch – przeskakuj między Sense a czystym Androidem

14 Lip 2013

Po lewej HTC One z nakładką sense 5.0, po prawej HTC One z Androidem w wersji Google Play Edition

Nie wszyscy z nas, kupując smartfon z Androidem, lubią korzystać ze specjalnych nakładek, jakie umieszczają ich producenci na czystym systemie operacyjnym. Swoje wersje zmian wizualnych ma Sony, HTC, nawet Samsung oraz wielu chińskich marek. Czasem są wygodne, czasem wydaje się, że spowalniają cały system. Nakładki mają swoje zalety, wyróżniają telefon od konkurencji, usprawniają i przyspieszają konkretne funkcje (często kojarzące się z modelem smartfona). Na rynku pojawiają się już nawet edycje telefonów z czystym Androidem tzw. Google Play Edition, aby dać klientom szansę wyboru.

MoDaCo opracowało przełącznik, który pozwoli użytkownikowi na przeskakiwanie między czystym Androidem, a nakładką Sense5.0  w smartfonie HTC One. W ten sposób nie będziemy musieli rezygnować ani z dodatku od tajwańskiego producenta, ani z możliwości korzystania z Androida w podstawowej wersji. Działanie wersji beta możemy obejrzeć na opublikowanym przez Paula O’Briena filmiku video. Najważniejsze jest to, że nie trzeba bardzo modyfikować swojego urządzenia. Dzięki temu narzędziu, nie będziemy mieli także dylematów przy zakupie wersji HTC One (jest na rynku w obu wersjach: z Sense 5 i czystym Androidem).

Ci z was, którzy mają doświadczenie z wgrywaniem ROMu będą bardziej zainteresowani modyfikacją. W tym przypadku niezbędne jest skorzystanie z custom firmware w wersji MoDaCo. Switcha zainstalujemy przez custom recovery, co jak wiedzą obyci z tematem, potrzebuje odblokowania bootloadera. Twórcy pracują jeszcze nad wersją betą, ale zapewniają, że pojawi się ona w nadchodzącym tygodniu. Poniżej materiał video prezentujący działania przełącznika:

źródło: MoDaCo via ubergizmo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *