Hybrydowe Coach, Hugo Boss, Juicy Couture, Tommy Hilfiger i Ferrari

28 Paź 2016
Tommy Hilfiger TH 24/7 Smartwatch

fot. ablogtowatch.com

W hybrydowych zegarkach podoba mi się to, że wciąż mamy do czynienia z klasycznym cyferblatem, czyli rzeczywistą tarczą i wskazówkami. Przeszkadza mi jednak to, że modele te mają ograniczenia w inteligentnych funkcjach. W ostatnim roku takich wariantów przybyło i raczej opcjami specjalnie się nie różnią. Odmienny charakter widać tylko w stylistyce i ogólnym designie. Na szczęście część znanych marek postanowiła współpracować z Hewlett-Packardem, którego podejście jest nieco ciekawsze. Firma przygotowała już kilka hybrydowych zegarków w programie Engineered by HP i większość z nich ma o ten jeden element więcej – mini wyświetlacz.

Odmiany Titan Juxt oraz Isaack Mizrahi mogą pochwalić się dodatkowym ekranikiem, a to zwiększa ich funkcjonalność po sparowaniu ze smartfonem. Zamiast powiadamiać tylko wibracją, zegarki projektowane z HP przekazując odczyt treści. Prosty, ale zawsze! To jeden z powodów dla których ta część smart zegarków pokonuje analogowce od Fossil Group. HP dobrze o tym wie i dlatego zwerbowało kolejne znane firmy. W portfolio znajdą się taki marki jak: Coach, Hugo Boss, Juicy Couture, Tommy Hilfiger, czy Scuderia Ferrari. Sądząc po grafikach, prawie wszystkie dostarczą panelik z powiadomieniami (niektóre będą niestety bez, tak jak Movado, czyli jeden z pierwszych od HP).

Hugo Boss i Coach smartwtach

Propozycje od Hugo Boss i Coach. fot. ablogtowatch.com

Kolekcja jest różnorodna i każdy z projektów ma swój własny styl. Wszystkie są w klasycznym formacie. Jeśli nic się nie zmieniło to w środku znajdziemy mechanizm wibracyjny oraz czujniki fitness, co pozwoli na analizę codziennej aktywności i sprawdzanie dokładniejszych statystyk w smartfonowej aplikacji na iOS lub Androida. OLEDowy ekranik ma przekazywać notyfikacje z telefonu: przychodzące połączenia, wiadomości tekstowe, przypomnienia z kalendarza, czy info o progresie fitness oraz ze źródeł społecznościowych. Nie będą to tak efektowne powiadomienia jak na smartwatchach z kolorowymi ekranami, ale najważniejsze przekażą.

„Widget” na tarczce można sobie dostosować indywidualnie i wybrać co ma domyślnie pokazywać (może to być np. aktualna godzina z innej strefy czasowej). Do tego wszystkiego ceny smart hybryd mają być przystępne, tj. kosztować między 195 a 325$ zależnie od marki. Najtańszy będzie wariant Tommy Hilfiger TH 24/7 (195$), drożej zapłacimy za Coach Bleecker Smart, Couture Connect, Scuderia XX Ultraveloce (295$), a najdroższe będą Boss Classic Smartwatch (325$).

źródło: ablogtowatch.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *