Huawei Fit z lepszym trackerem pływania

14 Cze 2017

Huawei Fit Swim

Zegarek Huawei Fit to sportowy tracker śledzący różne dyscypliny. Obok biegania i jazdy na rowerze znajdziemy w nim także analizy ruchu w wodzie. Wodoodporny gadżet jest w stanie przekazywać nieco statystyk oraz metryk w trakcie aktywności w basenie, ale producent postanowił poszerzyć ich zakres i zaoferować w wearable konkretny tryb do pływania.

Zegarek fitness zyska na lato ulepszone właściwości do analizy pływania. Huawei Fit otrzymało automatyczną detekcję stylu pływania, więc jeśli potrzebujecie zebrać informacje na temat aktywności dla specyficznego stylu to ubieralny monitor powinien sobie z tym poradzić. Podczas zmiany stylu Huawei Fit zmieni też algorytmy przeliczania danych. Myślę, że w bazie znajdą się te najważniejsze style, czyli motylkowy, grzbietowy, klasyczny i dowolny.

Huawei Fit Swim

Dla każdego z nich zbierane będą informacje na temat tempa, ale i dystansu, czasów, średniej dla ruchów, spalonych kalorii, czy przepłyniętych basenów. Rozpoznawanie zmiany stylu ma tu spore znaczenie, ponieważ zmieniają się wtedy także odczyty z treningu (zwłaszcza dla powtórzeń rąk). Wszystkie dane trafią potem do aplikacji na smartfon, gdzie można wygodniej przejrzeć trening, porównać go z innymi, czy sprawdzić formę. Wyznaczymy tutaj też cele do osiągnięć. Skonfigurujemy sobie plan treningowy, który można pilnować.

W programiku na smartfonie znajdziemy również wsparcie przeliczeniami, które pływacy dobrze znają. Chodzi o system SWOLF, czyli przeliczenia powtórzeń względem długości basenu plus czas potrzebny do jego przepłynięcia. Ta punktacja ma prezentować nam nasze możliwości, pozwalając na odniesienie się do konkretnej punktacji. To typowe miary podczas treningu pływania. Huawei Fit otrzymuje więc całkiem fajne możliwości, dołączając do analiz biegu, na którym chiński producent się do tej pory skupiał.

źródło: Huawei

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *