Huawei Band 2 i Band 2 Pro z pułapem tlenowym VO2 Max

18 Lip 2017

Huawei wprowadza na rynek kolejne trackery aktywności. Huawei Band 2 i Band 2 Pro to coraz lepsze jednostki mogące konkurować z konkretnymi liderami na rynku sportowych wearable. Chiński producent proponuje dwie odmiany, by w lepszy sposób dopasować zakres funkcji do aktywnych użytkowników. W standardowym zakresie obie opaski można przyrównać do wybranych wariantów rywali od Fitbit. Obie zaoferują pomiary tętna, tempa, dystansu, prędkości, a także kierunku, oczywiście z całym zakresem analiz ruchu.

Huawei Band 2

Huawei Band 2 to słabsza z pary bransoletek, ale oferująca większość funkcji jakie znamy z trackerów fitness.Oba naręczne urządzenia mają mierzyć puls w ciągu dnia, rozpoznawać aktywności i zbierać informacje na temat ruchu, przekazując je do aplikacji na smartfon. Obie odmiany bransoletki są też wodoodporne do 5 ATM. Uzyskamy też spersonalizowane wskazówki pod budowanie planów biegowych, które wesprzemy sugestiami w czasie rzeczywistym (pomoc Training Effect dotyczy również ćwiczeń). Niewielkie ekraniki mają też przekazywać proste powiadomienia ze sparowanych smartfonów oraz info odnośnie odczytów fitness. Wizualnie wyroby są do siebie podobne (także do konkurentów od Fitbit).

Dużo ciekawiej prezentuje się model Pro, ponieważ wdraża kilka trybów, których wcześniej opaski Huawei nie oferowały. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na VO2 Max, czyli analizy pułapów tlenowych, dzięki którym obliczymy poziom wydolności naszego organizmu w trakcie treningu. Bransoletka Huawei Band 2 Pro mierzy zdolność ciała do rozprowadzania tlenu po ciele, czyli jego dostarczania do mięśni (chodzi o maksymalne wyniki w ciagu minuty na kilogram masy). Producent zapewnia, że odczyty te mają osiągać w gadżecie precyzję do 95%. Vo2 Max jest stosowane przez coraz więcej sportowych modeli (jeśli się nie mylę to nowy Huawei Watch 2 również go posiada). W bransoletce Pro znajdziemy też wbudowany moduł GPS!

huawei band 2

Bransoletki powinny przekazywać informacje na temat sesji treningowych, ale i czasu regeneracji organizmu. Jest też trochę opcji z sekcji wellness. Huawei Band 2 Pro posiada opcję TruSleep, czyli pomocnika zajmującego się naszym oddechem – wyciszanie przed snem przez trening płuc. Wszystkie z wymienionych funkcji są na rynku dobrze znane, więc Huawei po prostu poprawia ofertę, zbliżając się bardziej do specyfikacji konkurentów. Na przykład Band 2 Pro przypomina Fitbit Charge 2 (design wygląda jak miks Alty z Charge). Band 2 Pro i Charge 2 mają VO2 Max, analizy ćwiczeń, regeneracji, pomoc trenera, analizy snu i wellness. Huawei proponuje jednak jeszcze  GPS prosto z nadgarstka.

Nie podano jeszcze cen modeli Huawei Band 2 i Huawei Band 2 Pro. Słyszałem też, że niebawem mamy poznać nową generacją Talkbanda (hybrydy sportowego trackera ze słuchawką Bluetooth). Huawei mocno pracuje nad odświeżeniem oferty ubieralnych urządzeń.

źródło: Huawei

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *