Guess Connect Android Wear – stylowy smartwatch

20 Mar 2017

Rozpoczęły się targi Baselworld, które od kilku lat przyjmują z otwartymi rękami nową sekcję w świecie zegarków – modele inteligentne. Początkowo sceptycznie, potem głównie hybrydowo, a teraz w pełnej smartwatchowej wersji. Sporo znanych marek postanowiło przygotować swój smart zegarek i szwajcarska impreza staje się jedną z najważniejszych do prezentacji tego typu wyrobów. Kolejną firmą w tym gronie jest Guess. Naręczny Guess Connect Android Wear to nowa propozycja na platformie Google.

Guess Connect Android Wear

System Android Wear zaczyna dominować w segmencie wearable. Podobnie działo się z normalnym Androidem. Teraz większość producentów stawia właśnie na Wear OS, gwarantujący przede wszystkim szeroką bazę aplikacji oraz okrągłą tarczę urządzenia. Guess Connect we wcześniejszej odmianie to głównie hybrydowy wariant przygotowany we współpracy z marką Martian, a teraz cyfeblat zastąpiono ekranem. Najnowsza rodzinka składać się będzie z duetu smart zegarków. Guess Connect Android Wear zaprojektowano na damski i męski nadgarstek, czyli w różnych wielkościach.

41 milimetrowa odmiana kierowana jest na mniejszą, a 44 mm na większą rękę. Oba modele wyglądają jednak niemal identycznie, natomiast różnorodność wielkości będzie istotna. Dla klientów zegarków ma to ogromne znaczenie, a smartwatche ostatnio unikają tego tematu. Trochę się temu dziwię. Wewnątrz inteligentnego zegarka z Android Wear 2.0 (czyli nową aktualizacją i porcją funkcji) znajdą się raczej standardowe, ale wystarczające specyfikacje. Chip Qualcomm Snapdragon Wear 2100 i typowe moduły (ten fragment jeszcze zaktualizuję).

O wiele więcej nacisku położono na stylistykę. Guess Connect Android Wear ma być sprzedawany w wielu wariantach oraz systemem personalizacji. Nie zabraknie odpowiednich detali do podkreślenia kobiecych wykończeń, jak i różnych kolorów koperty. Wszystko z dostosowanymi, specjalnie przygotowanymi wirtualnymi tarczkami, dopełniającymi efekt. Nie da się ukryć, że sprzęt jest wycelowany bardziej w damską klientelę, co akurat jest plusem na rynku. Znajdziemy na nim sporo smartwatchów dla kobiet, ale zdecydowanie mniej niż tych męskich.

Niestety znów pokazywany jest model zegarka, który swoją premierę będzie miał na przełomie jesieni i zimy. Cennik dopiero poznamy.

źródło: Guess

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *