Google Street View w wersji na gogle VR z Androidem

19 Gru 2014

Posiadacze gogli VR, które korzystają ze smartfonów z Androidem, mogą bawić się różnymi nowymi aplikacjami. Wszystko ułatwiło Google, wprowadzając do Google Play oddzielną sekcję dla programów VR  – dużo łatwiej znaleźć propozycje specjalnie przygotowane dla użytkowników ubieralnych ekranów. Sam posiadam kartonowy model do testów i bawiłem się demonstracjami w apce dla Cardboarda. Jedną z nich był pokaz poruszania się po mapach w widoku Street View. Niestety zaprezentowano tam tylko jak to wygląda w przyspieszonym tempie. Dopiero teraz możemy rozglądać się po sferycznych ujęciach przy pomocy ruchu głową.

Google samo pochwaliło się na swoim koncie w Google+, że „zabawa” z goglami VR jest już dostępna w normalnej formie. To kolejny z „easter eggów” w aplikacji mobilnej dla Map Google. Wszystko co należy zrobić, to dwukrotnie dotknąć przycisk rozglądania się. Wtedy ekran zostanie podzielony na pół i można oglądać treści w goglach VR. Nie jest to kompleksowe rozwiązanie z uwagi na poruszanie się (a raczej jego brak), ale pamiętajmy, że to tylko ukryta opcja oferowana przez giganta z Mountain View. Raczej ciekawostka do zabawy. Liczę na to, że wydane niedawno SDK dla developerów, pomoże w projektowaniu w pełni funkcjonalnych aplikacji. Street View potrzebuje poruszania się po mapach (hmm przez jakiś kontroler?).

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

  1. polecam okulary lefant vr są mega dobre, kupiłam i jestem pod wrażeniem jakości. Bardzo podoba mi się to że można podłączyć każdy telefon. I co jest najlepsze soczewki są regulowane na 3 poziomach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *