Google Fit z wyzwaniami dla zegarków Android Wear

18 Lis 2015
Od lewej Fit Challenge oraz nowe i stare tarcze fitness. fot. androidpolice.com

Od lewej Fit Challenge oraz nowe i stare tarcze fitness. fot. androidpolice.com

Google Fit to agregat zdrowia i platforma fitness od giganta z Mountain View. Mogą integrować się z nim inne systemy sportowe lub gadżety monitorujące aktywność lub zdrowie. Aplikacja dawno nie miała żadnej aktualizacji. Po 7 miesiącach pojawiły się nowe opcje. Skorzystają najabadziej posiadacze smartwatchy z Android Wear, gdyż update dotyczy osobistego trenera, a konkretnie trybu Fit Challenge. To kolejny z dowodów na to, że smart zegarek też może być wykorzystany do celów sportowych, a nie wyłącznie otrzymywania powiadomień lub instalacji aplikacji przejmujących zadania smartfona.

Wyzwania to seria krótkich zadań, czyli micro sesji treningowych. Chodzi o pompki, przysiady, skłony itd. Zegarki już dawno potrafią analizować kroki, ruch, dystans i spalane kalorie, ale nie każdy użytkownik z tego korzysta. Takie krótsze ćwiczenia mają zmobilizować najbardziej opornych i zainteresować ich aktywnością. „Step by step” jak mawiał Leo Beenhhaker. Może tak zmotywujemy się do intenwysniejszego ruchu. Takie zadania to oczywiście także dobre elementy treningu dla regularnie ćwiczących.

Google Fit

Każda z propozycji to przeróżne z ćwiczeń rozciągających ciało lub wzmacniających mieśnie. Ich śledzenie i zapis do statystyk powinno mobilizować do kontynuowania kolejnych podejść. Poziom trudności i zaangażowania można dobrać pod własne potrzeby. Są łatwiejsze i krótsze programy dla początkujących i trudniejsze dla regularnie ćwiczących. Wszystkie odczyty zbierane są przez wbudowane w Android Wear sensory, w które wyposażone są wszystkie zegarki z tym OS. Wyświetlacz też będzie tu wykorzystany. Wizualizacje i animacje mają pomóc poprawniej wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Apka zliczy powtórzenia i sprawdzi czy osiągnięto cele. Każde z wyzwań ma trwać 30 dni i z każdym dniem zwiększać poziom trudności. Pośród nowości są też nowe tarcze sportowe, prezentujące odczyty w czasie rzeczywistym. To wykresy i statystyki dla analiz biegowych itp. Można powiększyć ją do całej tarczy lub wciąż korzystać z widgetu na „analogowym” cyferblacie.

źródło: Google Play via androidpolice.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *