GlucoSentry – ubieralne czujniki dla diabetyków

20 Paź 2017

Już dawno zauważono, że ubieralne wynalazki są w stanie pomóc w monitorowaniu zdrowia. Od kilku lat na rynek trafiają przeróżne trackery, których zadaniem jest monitorowanie sytuacji organizmu. Większość śledzi jednak standardowe dane, tymczasem najbardziej potrzebujący wsparcia muszą szukać wyspecjalizowanych rozwiązań. GlucoSentry to projekt opaski na ramię, która ma posłużyć diabetykom.

GlucoSentry

Opaska GlucoSentry została przygotowana dla cukrzyków, czyli osób, które powinny kontrolować poziom glukozy i natychmiast ją w razie sytuacji uzupełniać. Monitorowanie cukru jest dla chorujących bardzo ważne. Dlatego właśnie każdy noszony wynalazek, który stale analizuje organizm przez całą dobę, może być zbawienny (nawet uratować życie). Prototypowe narzędzie znalazło się w crowdfundingu, więc jeszcze potrzebuje trochę czasu (i środków) do finalnej realizacji, ale już teraz można zapoznać się z jego możliwościami.

Monitor zakładany jest na ramię skąd zbiera informacje i przesyła je na sparowany smartfon. Dzięki temu poziom cukru jest przesyłany do bazy w aplikacji, a wykryte spadki od razu informują powiadomieniem. Notyfikacje docierają bezpośrednio na telefon użytkownika lub rodziców dziecka, którzy mają stały podgląd odczytów. Zakres powiadomień można spersonalizować, czyli dobrać pod konkretne parametry, przy których chcemy być informowani o sytuacji. Konstrukcja ubieralnego gadżetu ma być możliwie komfortowa, zwłaszcza do spania, gdy czujniki przydadzą się najbardziej. Autorzy będą starać się ją jeszcze zmniejszyć, zanim trafi do sprzedaży w swojej ostatecznej wersji.

Ma to być oczywiście urządzenie kompatybilne z obiema najpopularniejszymi platformami na smartfony, czyli iPhone’ami i Androidami. Bateria ma funkcjonować przez 2 dni, ale i tutaj producent chce jeszcze podnieść wyniki. Niestety na ostateczny format trzeba będzie poczekać do okolicy września 2018. Projekt można wesprzeć na Kickstarterze.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *