Z Gear Fit2 i Fit2 Pro łatwiej śledzić wagę i trening

4 Kwi 2018

W zeszłym tygodniu Samsung zapowiedział aktualizację firmware’u zegarków Gear S2, a wczoraj pojawiły się oficjalne informacje o nowym update dla innych wearable z oferty koreańskiego giganta. Ulepszenia otrzymają trackery Gear Fit2 i Fit2 Pro, czyli sportowe smartbandy drugiej generacji. To kolejne zegarki, którym Samsung dorzuca nowe opcje. Warto tutaj zauważyć, że w sieci pojawiły się już plotki o realizacji smartwatcha Gear 4, czyli całkowicie nowego sprzętu. Firma musi jednak dbać o aktualnych użytkowników, bo systemowe poprawki muszą poprawić konkurencyjność obecnych jednostek.

Gear Fit2 Pro

Weight Management i Fitness Program.

Najnowszy update dla Gear Fit2 i Fit2 Pro to przede wszystkim ułatwienie monitorowania naszej wagi. Właśnie na tym skupia się aktualizacja – wyświetlaniu danych dotyczących sekcji Weight Management. Naręczne ekraniki zegarków mają w wygodniejszy sposób prezentować informacje związane z dietą (przyjmowane kalorie), ale też porównanie tego z tymi spalanymi w trakcie aktywności. Czytelność mają poprawić specjalne wskaźniki, przypominające nieco inne wykresy z bazy soft na platformie Tizen. Obserwowanie sytuacji ma tu pomóc w ocenie aktualnej pozycji poprzez strefy (wizualizacja progu).

Użytkownik powinien w łatwy sposób ocenić, czy jest pod, czy nad wykresem dla swoich celów. Zaletą tego ma być opcja szybkiej oceny w trakcie dnia. Podobnie jak w przypadku aktualizacji dla Gear S2 w Gear Fitach będzie też łatwiej przenieść część przekazu na sparowany ekran większego urządzeni, by ćwiczyć np. przez TV. Obserwowanie odczytów bezpośrednio na telewizorze (lub telefonie) powinno być nieco wygodniejsze, zwłaszcza, gdy musimy śledzić instrukcje trenera. Mowa tu głównie o tętnie. To nie wszystko ze zmian w nowym update. Śledzenie aktualnych wyników będzie szybsze, bo ekranik zaprezentuje trzy różne dane. Oczywiście możemy je sobie samodzielnie dostosować. Do wyboru będą tu widgety dla dystansu, spalanych kalorii, czasu trwania sesji treningowej oraz pracy serca.

Gear Fit2 Pro

Kolejno od lewej: Workout, Multi-workouts widget i Health Summary widget

Widać też pewne podobieństwa z nowym UI z Gear 2 po aktualizacji w aspekcie doboru ulubionych ćwiczeń. Motyw szybkiego dostępu do tych najczęściej wykonywanych jest prawie identyczny (wizualnie). Dostosowano go tylko do innego formatu prezentacji danych na ręce (różnice w kształcie paneli). Multi-workout widget przyspieszy obsługę zegarka. Health Summary to z kolei podsumowanie metryk za dnia. Taki podgląd aktualnej sytuacji naszych osiągnięć. Zastanawiam się tylko, czy to wystarczające zmiany w systemie. W zasadzie i tak ważniejsze są poszczególne aplikacje, gdzie aktualizacje są dużo częstsze, ale dobrze, że i w oprogramowaniu głównym coś się dzieje. Ciekawi mnie jeszcze, czy w przyszłym tygodniu nie należy spodziewać się update’u dla trzeciej generacji sportowych zegarków, czyli Gear S3 i Gear Sport?

źródło grafik: news.samsung.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *