Smartwatch Gc Connect z Android Wear od Guess

25 Mar 2017

Guess pokazało na Baselworld swój flagowy model smartwatcha Guess Connect, ale do linii dołączy jeszcze inny wyrób marki. Odmiana Gc Connect to bardziej luksusowa wersja zegarka z systemem Android Wear 2.0. Łącznie firma będzie posiadała w ofercie cztery modele smart zegarków w różnej stylistyce. Wyróżnimy z nich oczywiście damskie i męskie edycje. Kolejny raz w tym tygodniu (w trakcie trwania szwajcarskich targów) redaguję wpis o inteligentnym zegarku, o którym mogę napisać więcej jedynie od strony stylistycznej.

Gc Connect Android Wear

Gc Connect to przedstawiciel eleganckich odmian smartwatcha z Android Wear 2.0. Kilka znanych ze świata zegarków marek jakby zmówiło się i przyszykowało elektroniczne gadżety w szykownym opakowaniu w tym samym momencie. Co prawa impreza nadaje się do tego idealnie (coroczny marcowy event), więc nie można się dziwić. Niestety wszystkie zapowiedziane urządzenia mają swoje premiery dopiero w okolicach czwartego kwartału. Pewnie stąd jedynymi technicznymi informacjami na temat Gc Connect (i spółki) są te na temat procesora Snapdragon Wear 2100). Analogia wskazuje, że smart zegarki od Guess będą wyposażono standardowo (bez ekstra modułów). Jest to dla Gc pierwszy kontakt z jakimikolwiek smartwatchami (firma nie posiadała dotąd nawet zegarka hybrydowego).

Gc Connect posiada kopertę ze stali 316L i ma być oferowany w ośmiu wariacjach. Pięć z nich przeznaczono na męski i trzy na damski nadgarstek. Dla panów przyszykowano koperty w wariantach: rose gold lub polerowaną stal (obie z czarnym, ceramicznym bezelem i różnymi paskami) oraz opcję brązową z czarną ramką i stalową z szarymi wykończeniami. Kobietom zaoferowano jaśniejsze warianty w podobnych zestawieniach. Oba smartwatche najlepiej prezentować się mają z dopasowanymi kolorystycznie bransoletami. Generalnie kolekcja jest inspirowana designem zegarków Gc Structura.

Nie zapomniano o dostosowaniu tarczek pod stylistykę marki. Guess nazwał serię wirtualnych cyferblatów „Smart Luxury”. To nic innego jak kilka specjalnie przygotowanych tarczek z możliwością ich customizacji. Tutaj zaletą jest oczywiście posiadanie systemu Android Wear, który obok wielu aplikacji ma też bardzo bogaty sklepik z przeróżnymi motywami. O platformie Android Wear 2.0 polecam poczytać oddzielnie. Gc Connect powinien mieć dostęp do większości jej funkcji (z wyjątkiem tych wykorzystujących specjalne moduły, których Guess nie uwzględnił wewnątrz koperty). Więcej szczegółów poznamy pewnie bliżej premiery.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *