Garmin Face-It – edytor tarczek do zegarków

19 Sie 2016

Platforma Connect IQ zyskuje kolejną opcję. To tarczki Garmin Face-It na sporo sportowych zegarków tego producenta.

Uważasz, że twój Garmin ma nudną tarczę? Teraz dzięki Garmin Face-It można wgrać własną graficzkę i trochę urozmaicić wygląd sportowego zegarka.

Garmin Face-It

Od kilku lat widać zacieranie się granic między sportowymi zegarkami i smartwatchami, a producenci tych pierwszych starają się dostarczyć użytkownikom elementy inteligentnych zegarków. Garmin ma kolekcję naręcznych trackerów z opcją instalacji aplikacji i dodatków/widgetów z bazy Connect IQ, czym całkowicie odmieniło wszystkie swoje kompatybilne modele. Nie tylko dając swoim klientom nowe możliwości dla sportowego zegarka, ale wyróżniając swoje produkty względem konkurencji. Garmin Face-It to kolejna propozycja z listy Connect IQ. Tym razem prosty edytor tarczek.

Smartwatche przyciągają opcjami zmiany cyfrowych tarczek, a Garminy mają kolorowe wyświetlacze od lat. Część z nich pozwala na wgranie analogowego cyferblatu, co już daje okazję na zmianę wyglądu urządzenia (zwłaszcza w trybie po treningu). Teraz marka postanowiła poszerzyć nieco możliwości personalizacji swojego zegarka i proponuje aplikację Garmin Face-It (dostępną na iOS oraz Androida). Jeśli tylko jesteście posiadaczami jednego z kompatybilnych zegarków Garmina, a jest ich naprawdę sporo, to będziecie mogli wrzucić dowolny obrazek jako widok główny.

Garmin Face-It

Firma nie ma jeszcze pełnego smartwatcha tak jak Polar (debiut jesienią), więc musi usprawniać swoją rodzinę modeli dodatkowymi opcjami. Garmin Face-It nie wniesie nic nowego do świata analizy fitness, ale odświeży ekranik i uprzyjemni korzystanie z zegarka. Które warianty skorzystają z edytora? Będą to modele Fenix 3, Vivoactive oraz Vivoactive HR, Forerunner 230, 235, 630, 735XT i 920XT. Warianty D2, Bravo, Epix, Quatix i Tactix nie otrzymają wsparcia. Sporo urządzeń. Tarczki nie są może tak efektowne jak te dla Android Wear, Samsunga Gear S2/S3, czy Apple Watcha, ale dają większą „customizację”.

Instalacja jest banalna. Wystarczy zainstalować programik, wybrać zdjęcie z galerii oraz dobrać rodzaj widoku (analogowy lub cyfrowy). Wysyłamy plik do zegarka i cieszymy się nową tarczką. Są to raczej słabej jakości i rozdzielczości graficzki, a wszystko po to, by możliwie oszczędzić baterię zegarka. Oznacza to tym samym, że dobór grafiki ma znaczenie. Nie każda wygląda dobrze. Materiał video promuje rozwiązanie o wiele lepiej niż wygląda w rzeczywistości.

źródło: Garmin

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *